UŞAK 10°C
Çok Bulutlu

VALİ: SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN ÇOCUKLARIMIZ MUTLAKA SPOR YAPMALIDIRpost_views_covan Görüntüleme

kategorisinde, 01 Ekim 2015 - 23:43 tarihinde yayınlandı

BBV

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” projesi kapsamından 72 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Sağlık Bakanlığınca yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 5, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve “bisiklet modülü” dersini uygulayan İlyaslı, Aşağıkaracahisar ve Alanyurt ortaokulu öğrencilerine Atapark’ta bisiklet dağıtım töreni gerçekleştirildi.
Törene katılan Vali Ahmet Okur yaptığı konuşmada çocuklardan başlayan değişim ve dönüşümün muhakkak başarıya ulaşacağına inandığını söyledi.
Vali Okur konuşmasında şunları söyledi: “Herkesin kendine göre diyet programı geliştirdiği ancak bütün diyetlerin bir sonraki diyete kadar bozulduğu bir toplum haline dönüştük. Daha önce yediğinden fazlasını harcayamayan nesilken, artık yediğini oturduğu koltukta eritmeye çalışan bir nesil haline dönüştük. Yürümeyi ve koşmayı unuttuk. Özellikle ev hanımlarımızın büyük sıkıntısı haline gelen kilo problemi ile devletimiz bizzat program yaparak mücadele etmeye karar verdi. Sağlık Bakanlığımızca başlatılan program gerçekten güzel bir program, çünkü çocuklardan başlayan değişim, dönüşüm mutlaka başarıya ulaşacaktır. Hem toplumun hem de ülkenin gelecekteki sahipleri olan çocuklarımızı sağlıklı, zinde ve dinamik beyinlerle donatmak yükümlüğündeyiz. Başlatılan programın başarılı olacağını düşünüyorum. Sağlıklı bir nesil, sağlıklı bir gelecek için gençlerimizin mutlaka iyi beslenmeleri bununla birlikte fiziksel ve ruhsal gelişimleri için de mutlaka spor yapmalılar. Çocuklarımızı hareketli ve yürüyen toplum haline düşündürmemiz gerekir. Bu çalışmadan dolayı hem Sağlık Bakanlığımızı hem de Milli Eğitim Bakanlığımızı tebrik etmek istiyor, çalışmanın başarılı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Sağlık Bakanlığı’nca gönderilen 72 bisiklet Vali Ahmet Okur tarafından diğer protokol üyeleri tarafından çocuklara dağıtıldı.

YORUM YAZBENZER HABERLER