UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

VALİ SEDDAR YAVUZ BAYAN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİpost_views_covax Görüntüleme

kategorisinde, 25 Mart 2015 - 15:32 tarihinde yayınlandı

sporcu

Türkiye Özel Sporcular Federasyonunca 10-12 Mart 2015 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen Atletizm Bölge Şampiyonası’nda dereceye giren Uşak Engelsiz Yaşam Merkezi Spor Kulübü bayan sporcuları Vali Seddar Yavuz tarafından ödüllendirildi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenin Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra eşi Selda Yavuz da katıldı.

Törende konuşan Vali Seddar Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğünü sadece ekonomik kalkınmışlıkla değil dezavantajlı guruplara verdiği değerlerle gösterdiğini ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son yıllarda sosyal devlet olduğunu daha belirgin bir şekilde gösterdiğini belirten Vali Seddar Yavuz, “Engelsiz yaşam merkezinde kalan evlatlarımızın devletimizin şefkat ve himayesinde en iyi şekilde spor ve diğer faaliyetlerle yeteneklerini geliştirmeye çalışıyoruz. Ciddi imkanlar ve fırsatlar sunuyoruz. Kardeşlerimizin yarışmalarda madalya almalarından öte bizim için bu yarışmalara katılmaları ayrı bir gurur ve mutluluk vermektedir. Bu da çocuklarımızın öz güvenlerini kazanmalarında önem arz etmektedir. Sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, 20 yaş üstü bayanlar 200 metre ve bayanlar uzun atlamada bölge birincisi olan Hülya Şahin’e, 20 yaş üstü bayanlar 400 metrede bölge birincisi olan Neslihan Kayıtbey’e, 15-18 yaş bayanlar 400 metrede bölge birincisi olan Ayşe Çatalcalı’ya ve 18 yaş üstü bayanlar 100 metrede bölge ikincisi olan Yeliz Beyhan’a ödüllerini birlikte takdim ettiler.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER