UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

VALİ SEDDAR YAVUZ UN ANADOLU AJANSI NIN KURULUŞUNUN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJIpost_views_couzk Görüntüleme

kategorisinde, 06 Nisan 2015 - 19:50 tarihinde yayınlandı

AAA

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, kurtuluş ve kuruluş sürecindeki mücadelesini tüm dünyaya en hızlı ve en geniş bir şekilde duyurmak amacıyla 6 Nisan 1920 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Anadolu Ajansı 95 yıldır güçlü ve büyük Türkiye’nin sesi ve gözü olmaya devam etmektedir.

Kurulduğu yıldan bu yana çağın gelişen ve değişen şartlarına uyum sağlayan, hızlılığı, tarafsızlığı ve doğruluğuyla kendini dünyaya kabul ettirmiş olan Anadolu Ajansı bu ilkelerinden taviz vermeden gelişimini sürdürmektedir. Yurt dışında 40’a yakın ülkede temsilciliği bulunan Anadolu Ajansı’nın, bu sayıyı önümüzdeki yıllarda daha da artırmayı hedeflediğini, 12 dilde yayın yapmak için çalışmalara başladığını görmek bizleri de gururlandırmaktadır.
Türk Basınının da gelişimine önemli katkılar sağlayan ve bugün de yerli ve yabancı basın kuruluşlarının en güvendiği haber kaynakları arasında yer alan Anadolu Ajansı bu ciddiyet ve sorumluluğunu korumaya devam etmektedir.
Temennimiz odur ki, Anadolu Ajansı güzel ülkemiz Türkiye’nin hep en güzel haberlerini bize ulaştırsın, ülkemizin sesini dünyaya duyursun. Bu vesileyle Anadolu Ajansı’nın 95. kuruluş yıldönümünü kutlar, tüm ajans çalışanlarına kolaylıklar ve üstün başarılar dilerim.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER