UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

VALİ SEDDAR YAVUZ’UN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJIpost_views_couwu Görüntüleme

kategorisinde, 18 Mayıs 2015 - 22:01 tarihinde yayınlandı

jjj

Üç kıtada yüzlerce yıl adaletle hüküm süren, insanlığa barış ve medeniyeti getiren Osmanlı İmparatorluğu’nun son zamanlarında; coğrafyamızı yeniden şekillendirmek isteyen, bizim topraklarımıza da göz dikenlere ve bağımsızlığımıza kastedenlere karşı Türk Milleti asırlardır gösterdiği kahramanlık ve destansı bir cesaretle yeniden karşı durmuştur.

 

Vatan sevgisiyle, milli bilincin çığ gibi büyüdüğü ve bir milletin top yekûn harekete geçtiği, işgalin ardından hiç vakit kaybetmeden vatan toprağında bir gün bile esir kalmadan yeni bir devlete giden yolda atılan adımdır 19 Mayıs 1919…
Çanakkale Zaferinden sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden yolda dosta düşmana Türkün gücünün bir kez daha gösterildiği özgürlük mücadelesinde meşale Samsun’da yakılmış, aziz Türk Milleti kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla; canını ve canından çok sevdiklerini feda ederek bu zorlu mücadeleye, bu destansı mücadeleye katılmıştır.
Milletin elinde avucunda ne varsa bu mücadeleye bağışladığı ve Kurtuluş Savaşının hazırlıklarının yapıldığı bu süreçte aziz milletimiz düşman güçlerinin işgaline karşı yurdun dört bir cephesinde olağanüstü bir mücadele sergilemiştir. Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen ve kahraman Mehmetçiğin en büyük zaferi olan bu mücadele sonunda bugün üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.
Değerli Gençler,
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız aynı zamanda gençlerimize armağan edilen bu bayramda, geleceğimizin teminatı siz gençlerimizin, ecdadımızın bu büyük mücadelesinden ders almaları, bağımsızlığımızın kıymetini bilerek, üzerimizde dalgalanan şanlı Türk Bayrağımızın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet yaşatılacağının sorumluluk ve bilincinde olmaları gerekmektedir. Barış ve huzur ortamının tesis edildiği günümüzde, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak çok çalışmanızı, milletimizin gurur duyacağı başarılara imza atarak Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda başarıyla temsil etmenizi arzu ediyoruz.
19 Mayıs 1919’da başlatılan bağımsızlık mücadelesinin sonunda milletiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bu vesileyle siz değerli vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER