UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

VALİ: SON 10 YILDA BÜYÜK EKONOMİK GELİŞİM VE REFAH ARTIŞI GERÇEKLEŞTİpost_views_covcl Görüntüleme

kategorisinde, 01 Mart 2015 - 23:03 tarihinde yayınlandı

vali

1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında Uşak Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası tarafından kahvaltı düzenlendi.

Kahvaltıya konuşan  Vali Seddar Yavuz Türkiye’ de son on yıl içersinde büyük bir ekonomik gelişim ve refah artışı gerçekleştiğini söyledi.

Türkiye’de son on yılda gerçekleşen kalkınma ve gelişmişliğin Mali Müşavir ve Muhasebecileri yakından ilgilendiren bir husus olduğunu belirten Vali Yavuz, “Ülkemizdeki hızlı değişim ve dönüşüm tüm bildiklerimizi bugün geçersiz hale getirmiş ve kendimizi daha fazla geliştirme çabası içersine sokmuştur. Dünyanın hiçbir döneminde bilgi böylesine çabuk üretilmemiş ve böylesine çabuk yayılmamıştır. Dün doğru bildiklerimiz bugün artık geçerliliğini yitirmektedir.  Bu nedenle bilgilerimizi ve anlayışlarımızı yeni baştan gözden geçirmemiz gerekiyor. Paradigmalar değişiyor ve yeni paradigmaya göre devlet değişiyor, devletin yeni fonksiyonları değişir hale geliyor. Artık emreden devletten, vatandaş odaklı devlet anlayışına geçiyoruz. Dolayısıyla önceden devletin kutsallığını kabul ederken şimdilerde bireyin kutsallığını tartışıyoruz. Siz ne kadar değişim ve dönüşümü anlasanız da, bu bir süreçtir. Öncelikle zihniyet devrimini gerçekleştirmek zorundayız. Eğer zihniyet devrimini gerçekleştiremezsek korkarım ki geçmiş hastalıklarımız nüksedebilir” dedi.

Vali Yavuz konuşmasının sonunda, “Vergi gelirlerimizin toplanmasında, bu ülkenin kalkınmasında ve refaha kavuşmasında emeği olan Mali Müşavirler ve Muhasebecilerin günlerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kahvaltının ardından 1-7 Mart Muhasebe Haftası etkinlikleri “Vergi Uygulamalarında Vergi İdaresi, Mali Müşavir ve Mükellef İlişkileri Konulu Panel” ile devam etti.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER