UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

VALİ YAVUZ, UŞAK DERİ KARMA OSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDUpost_views_covda Görüntüleme

kategorisinde, 24 Eylül 2014 - 15:42 tarihinde yayınlandı

Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşak Deri Karma OSB Yönetimini ve bölgedeki işletmeleri ziyaret etti. Bütün gününü bölgeye ayıran Vali Yavuz, bölgedeki üretim ve istihdamın önemli olduğuna değindi.

fft261_mf5010570
Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisleri yerinde inceledi. Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez ve Yönetim Kurulu üyeleri eşliğinde bölgedeki artıma tesisi ve idari binayı ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, özel işletmelerdeki üretim süreçlerini incelemek için bütün gününü ayırdı. Deri üretimi yapan Özküplemez, Matraş ve Güdersan’ı, geri dönüşümle elyaf elde eden Petfiber, kumaş ve iplik üretimi yapan Kempaş ve Ak Kumaş ve kompozit malzemeler temin eden Pulltech’te incelemeler yapan Vali Seddar Yavuz, son olarak çağrı merkezi hizmeti sunan Teleperformance şirketi hakkında bilgi aldı. Uşak Deri Karma OSB hakkında Vali Seddar Yavuz’a bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, sanayicinin yeni dünya şartlarına uyum sağlaması ve Türkiye’nin 2023 vizyonunu gerçekleştirmesi için çalıştıklarını belirtti. Bölgenin çevreye ve eğitime önem verdiğini ifade eden Akif Küplemez, “Arıtma tesisimizde geçtiğimiz yıl kapasitesi artışı yaptık ve bu yıl da koku giderimi için proje oluşturduk. Bunun yanı sıra üniversite ile işbirliğini devam ettirdik. Şu anda bölgemizdeki firmalarda, üniversite öğrencilerimiz yarı zamanlı olarak çalışıyor, sektörleri yakından inceliyor ve bireysel bütçelerine katkı sağlıyorlar. Sanayicimize her zaman için yeni dünya sistemine uymaları gerektiğini anlatıyoruz. İhracatı artıracak ve üretimde farklılığı teşvik edecek çalışmalarımız oluyoruz” dedi. Bölgede 283 parsel bulunduğunu ve bunun 231’inde aktif olarak üretimin devam ettiğini kaydeden Küplemez, “5 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan Uşak Deri Karma OSB, önümüzdeki dönemde daha da genişleyecek. Bölgemizin hemen karşı yakasında ikinci tevzi alanımız oluşturuldu ve 1 buçuk milyon metrekarelik yeni üretim sahasına yatırımcı çekeceğiz. Yeni yatırımcılar sayesinde bölgemizdeki istihdam oranı ciddi ölçüde artacak” diye konuştu.
SANAYİCİ EKONOMİNİN GÜÇLÜ AKTÖRLERİ ARASINDA
Uşak’ın girişimci bir ruha sahip olduğunu kaydeden Vali Seddar Yavuz, bölgedeki işletmelerin ekonomiye hayat verdiğini söyledi. Üretimin, yatırım ve istihdamın kent ve ülkemizin gelişiminde önemli rol oynadığını belirten Vali Yavuz, “Girişimcilerimizin yaptığı yatırımlar sayesinde, bir çok vatandaşımızın evinde ocağı tütüyor. Özellikle son dönemlerde sanayicimize ciddi katkılar sağlandı ve bu sayede istihdamda hem hissedilir, hem de gözle görülür bir artış yaşandı. Hükümetin sağladığı teşvikler ve Uşak’taki girişimci ruh sayesinde OSB’lerimizde istihdamın her geçen gün artması bizi memnun ediyor. Ekonominin güçlü aktörleri arasında yer alan Uşaklı sanayicimiz, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine önem vermesi ve kurumsallaşması durumunda daha da ileriye gidecektir. Genellikle ara mamul üretimi yapan sanayicimizin zamanla nihai ürüne de yönelmesini istiyoruz. Bu sağlanırsa, kent bazında markalaşmada ciddi atılımlar yapılabilir” dedi.
UŞAK’TA ORTAK AKIL BİRLİĞİ SAĞLAYARAK BÜYÜYEBİLİRİZ
Uşak’ta ortak akılın sağlanması gerektiğini belirten Vali Seddar Yavuz, şöyle söyledi: “Göreve başladığımız günden beri kentteki bütün dinamikleri orta paydada buluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız halkımızın en iyi hizmeti alması. Bu noktada gerek kamu kurumları ve gerekse özel teşebbüsle oluşturulan firmalara ciddi sorumluluklar düşüyor. Hep beraber kentimizi geliştirmeliyiz. Son yıllarda ülkemiz ciddi bir ekonomik hamle içine girdi. Yaşanan kalkınma sürecini durdurmak ve baltalamak isteyenler oldu. Fakat Türkiye bu tip durumlara artık müsaade etmiyor. Biz de kent olarak durağan olmayacağız ve sürekli kendini geliştiren ve büyüyen Uşak’ı hedefleyeceğiz. Güçlü bir Uşak için ortak akıl birliği ile çalışacağız.” Öte yandan Vali Seddar Yavuz, Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu’nu da ziyaret etti. Bölge yönetimiyle öğlen yemeğinde buluşan Vali Seddar Yavuz, hatıra defterine günün anlam ve önemine ilişkin mesajlarını yazdı.

YORUM YAZBENZER HABERLER