UŞAK 23°C
Sisli
Son Dakika Haberler
  • 16:48

Vali Yavuz “Uşak ilimizi sahip olduğu tarihi, turistik değerleri ve sanayisiyle daha tanınır hale getireceğiz”post_views_couxt Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mayıs 2015 - 11:41 tarihinde yayınlandı

UŞAK

Uşak İlinin tanınırlığını ve bilinirliğini artırmak amacıyla, Ankara-İzmir Karayolu üzerinde yerleştirilen 6 adet toteme Valiliğimiz tarafından görsel içerikli afiş asıldı.
İlimizin tanıtımı amacıyla yapılan çalışma kapsamında; Cumhuriyet dönemine ilişkin tarihi bir fotoğrafın yanı sıra, tarihimizi, kültür ve sanayimizi sembolize eden toplam 6 adet görsel kullanıldı.
Yapılan tanıtım çalışması konusunda bir açıklama yapan Vali Seddar Yavuz Uşak ilinin değerlerini ön plana çıkarmak, ilimizin görünürlüğünü ve tanınırlığını artırmak amacıyla totem diye tabir edilen büyük reklam panolarına asılan görsellerin ilimizin tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti. Vali Yavuz “Ülkemizin tüm illeri birbirinden kıymetli zengin tarih ve kültür mirasına sahip. Uşak ilimiz de 5000 yılın üzerindeki köklü tarihi ve zengin kültür mirasıyla dikkat çeken bir ilimiz. Karun Hazineleri, Dünyanın en büyükleri arasında yer alan Ulubey Kanyonları, tarihi Cılandıras Köprümüz keşfedilecek değerler arasında yer alırken, günümüzde de özellikle sanayisiyle ön plana çıkmış ilimiz, tekstil üretiminde Türkiye’nin söz sahibi ilk illeri arasında yer almaktadır. İlimizin tanıtımı konusunda Valiliğimizce yürütülen çalışmalarla birlikte bu konuda çalışmaları bulunan kurum ve kuruluşlara da gereken desteği sağlamakta, hazırlanan projelerle ilimizin layık olduğu seviyeye çıkması için gayret göstermekteyiz” dedi.
Vali Yavuz sürdürülen tanıtım çalışmaları kapsamında dikilen ve bir kısmı yenilenen tanıtım totemlerinin zaman zaman güncelleneceğini de ifade etti. İzmir-Ankara karayolu üzerinde Uşak-İzmir yönünde OSB mevkiine 1 adet, Banaz-Afyon istikametinde 4 adet, Dumlupınar mevkiine 1 adet ve Uşak Havaalanı mevkiine 1 adet olmak üzere toplam 6 adet toteme farklı görsellerin montajı yapıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER