UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

VERGİ REKORTMENLERİ BELLİ OLDUpost_views_covrb Görüntüleme

kategorisinde, 25 Şubat 2016 - 8:30 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Bu yıl 27.si düzenlenen vergi haftası etkinlikleri kapsamında ilimizdeki sanayici ve işadamlarımızdan vergi sıralamasında dereceye girenlere plaketleri Vali Ahmet Okur tarafından verildi.

Etkinlik kapsamında Uşak Defterdarlık hizmet binasında düzenlenen törene Vali Ahmet Okur ile birlikte Uşak il protokolü, vergi rekortmenleri, defterdarlık çalışanları ve diğer davetliler katıldı.

Plaket töreninde Defterdar İhsan Özbay’ın konuşmasının ardından davetlilere hitap eden Vali Ahmet Okur verginin önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu, son yıllarda yapılan düzenlemelerle tahakkuk ettirilen vergilerin tahsilatının başarı ile gerçekleştirdiğini ifade etti.

Vali Okur yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sanayisi, hayvancılık ve tarımıyla gelişmekte olan bir ilimiz. Bu süreçte biz sadece sanayicilerimizden, müteşebbislerimizden vergi almak değil, onların gelişmelerinde önlerini açmak üzere altyapıyı hazırlamaya gayret ediyoruz. Memnuniyetle ifade ediyorum ki çalışmalarımız meyvesini veriyor. Mesela yakın bir tarihte bir turizm firması Uşak ilimizdeki tarihi ve kültürel  değerlerimizi destinasyonları arasına katma çalışmalarını başlattı. Özellikle ilimizde yaygın bir düzeyde bulunan antik kentler ve yerleşimler üzerine inşa edilmiş; inanç ve kültür turizmine elverişli noktalar var. İlimizin sanayi ve tarım gücü yanında, turizm konusunda sahip olduğu potansiyelle çok iyi seviyelere geleceğini umuyorum. Bu sembolik ödül törenlerinin moral ve motivasyonlarınızı yükseltmesini arzu ediyorum. Sizler ve çalışanlarınız büykü bir özveri ile yaşadığınız şehre hizmet ediyor, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasını önemli katkılar sağlıyorsunuz. Bu törenin ve manevi değeri olan bu plaketlerin sizlerin layıkıyla vergi vermenize vesile olmasını diliyorum. Yine burada şunu belirtmek isterim ki bizler iş adımlarımızı seviyoruz, vergi verdiği için değil, İlimize değerler kattığınız için. Hep birlikte bu şehrin kalkınma ve gelişmesine, ülkemizin refah seviyesini daha ileri seviyelere taşınmasına hizmet edeceği için. Bu arada bizim hatalarımız varsa bunu görüşüp konuşmaya, gerekli düzeltme ve düzenlemeleri yapmaya hazırız.”

Vali Okur konuşmasının sonunda “Devlete olan borcunu ödemiş, yükümlülüğünü yerine getirmiş, bununla birlikte vergi ödemesinde ilk sıralara girmiş çok kıymetli mükelleflerimizi, Uşaklı girişimci hemşehrilerimizi bir kez daha tüm içtenliğimle kutluyor, hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından Vali Ahmet Okur ilimiz 2015 yılında kurumlar vergisinde en yüksek beyanda bulunan mükellef Altınsar Tekstil San. Tic. A.Ş. ile gelir vergisinde en yüksek beyanda bulunan işadamı Arif Öztan’a plaketlerini takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Tören, kurumlar ve gelir vergisinde en yüksek beyanlarda bulunan ilimiz müteşebbislerine belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER