UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

VERİMLİLİK HAFTASI KAPSAMINDA “TEKNİK GEZİ VE TOPLANTI” DÜZENLENECEKpost_views_couzj Görüntüleme

kategorisinde, 21 Nisan 2016 - 21:40 tarihinde yayınlandı

verimlilik-haftasi

2016 VERİMLİLİK HAFTASI KAPSAMINDA İLİMİZDE “TEKNİK GEZİ VE TOPLANTI” DÜZENLENECEK.

25 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleştirilecek olan Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında ilimizde “27-28-29 Nisan 2016 tarihlerinde Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine Tüprag Kışladağ Altın Madenine Teknik Gezi ve 28.04.2016 saat 15:00’te Uşak Üniversitesi Sibel HİŞMANOĞLU Konferans Salonunda Doç.Dr. Canan KANDİLLİ’NİN Verimlilik ve Verimliliğin Önemi ” konulu bir toplantı düzenlenecek.

28 Nisan 2016 tarihinde Uşak Üniversitesi Sibel HİŞMANOĞLU Konferans Salonunda gerçekleştirilecek toplantının açılış konuşmalarını Bilim, Sanayi Teknoloji İl Müdürü Orhan KARALAR ve Vali Yardımcısı Halil İbrahim ERTEKİN yapacaklar.

YURT GENELİNDE YAPILACAK ETKİNLİKLER

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Verimlilik Haftası Etkinlikleri, 25 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleştirilecek.

Toplumun tüm kesimlerinde verimlilik bilinci oluşturulması amacıyla her yıl gerçekleştirilen Verimlilik Haftası kapsamında, Ankara başta olmak üzere birçok ilimizde verimlilik temalı çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Yenilikçilik, temiz üretim, KOBİ’lerin kurumsallaşması, verimlilik-ekonomik büyüme ilişkisi gibi konuların ele alınacağı toplantı, seminer, konferans ve panellerde konunun uzmanları görüşlerini kamuoyuyla paylaşacaklar.

25 Nisan 2016 tarihinde Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’ndeki açılış etkinlikleri kapsamında işletmelere yönelik “Verimlilik Proje Ödülleri” ile öğrenciler için açılan “Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması”nın ödülleri de sahiplerini bulacaktır. Bu arada Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin tepe yöneticileri verimlilikle ilgili tecrübe ve kazanımlarını anlatacaklar.

VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ

Her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda uygulamaya koydukları projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl verilen Verimlilik Proje Ödülleri çerçevesinde, kamu kurumları, büyük, orta, küçük ve mikro işletmeler ödüllendirilmektedir.

İşletmenin sunduğu ürün veya hizmetlerin kalitesini iyileştirmek; iş süreçlerinin performansını artırmak; hammadde, malzeme, enerji, sermaye ve insan kaynaklarının verimliliğini artırmak; işletmelerin karlılığını artırmak veya maliyetlerini azaltmak ve çalışma yaşamının kalitesini iyileştirmek konularında yarışan işletmeler, ödüle layık görülen projelerini tanıtma imkânı bulacaklar.

VERİMLİLİK TEMALI FİKİR VE KISA FİLM YARIŞMASI

Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması” ise şu konularda düzenlenmiştir: “Eğitimde, Öğretimde Verimlilik ve Yenilik; Zamanı Verimli Kullanmak, Birlikte Çalışabilirlik; Bilişim Teknolojileri ve İnternetin Verimlilik Amaçlı Kullanımı; Enerjinin Verimli Kullanımı, Çevre Bilinci, Doğa Sevgisi; Günlük Yaşamda Engelli Ortamların İyileştirilmesi; Bilinçli Tüketici Olmak, İsrafın Önlenmesi…”

Etiketler:

YORUM YAZ



BENZER HABERLER