UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

WHATS APP İHBAR HATTI KURULDUpost_views_covop Görüntüleme

kategorisinde, 27 Mart 2016 - 0:30 tarihinde yayınlandı

whatsaap-viber

Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından daha önce video ihbar sistemi kurulmuştu ve Emniyet Müdürlüğünün sitesi üzerinden yüklenen video ve ihbara dair bilgiler teşkilata doğrudan aktarılabiliyordu. Bu kez Uşak İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde uygulamaya koyulan, teknolojik hamle ile, hem trafik canavarları korkacak hem de vatandaş trafikte karılaştığı tehlike oluşturan durumları doğrudan emniyet teşkilatına iletebilecek. Bu anlamda whatsapp ve viber hesapları oluşturuldu. Kural ihlali gören vatandaşlar, bu hesaplar üzerinden polise video ve fotoğraf göndererek şikayetini anında yapabilecek.

Mesajda video ve fotoğrafın haricinde, tarih, saat ve mahalle, cadde, sokak olmak üzere yer  bilgilerinin yer alması gerekiyor. Aracın plakası, rengi, markasını, ihlal edilen kuralın açık bir şekilde video veya fotoğraf olarak görüntülenmesinin ardından Uşak Emniyet Müdürlüğüne gönderilecek bilgiler ışığında emniyet mensupları gerekli çalışmayı gerçekleştirecek.
Whatsapp veya Viber uygulamaları kullanılarak 0505 318 6432 numaralı telefon hattına iletilen ihlal görüntüleri, oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinden idari para cezası işlemi uygulanacak.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER