UŞAK 15°C
Az Bulutlu

YABANCI ÖĞRENCİLER UŞAK BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİpost_views_couxt Görüntüleme

kategorisinde, 25 Mart 2015 - 15:18 tarihinde yayınlandı

YABAN

Comenius Hayat Boyu Öğrenme İki Ortaklı Proje kapsamında Fatih Sultan Mehmet Lisesi ve İspanya Valencia şehrinden Collegie Santa Cruz Okulu öğrencileri Uşak Belediyesi’ni ziyaret etti. Öğrencileri Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ karşılarken, ülkeler arası diyaloglarda öğrencilerin önemli olduğuna dikkat çekti.

Avrupa’da öğrencilerin farklı dil ve farklı kültürleri öğrenmeleri kapsamında gerçekleşen proje nedeni ile İspanya Valencia’dan gelen öğrencileri Uşak Fatih Sultan Mehmet Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ağırladı. 10 gün boyunca Uşak’ın kültürünü tarihini öğrenecek  yabancı öğrencilerin duraklarından birisi de Uşak Belediyesi oldu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ belediye hizmetlerini ve kentin projelerini öğrencileri anlattı.

Kültürlerin kaynaşması önemli.

Bu tür projelerin kültürlerin kaynaşması adına önemli olduğuna dikkat çeken Uludağ, “Yabancı misafirlerimiz ilimizi ve kültürümü bu şekilde daha iyi öğreniyor ve önyargılarını kırıyor” dedi. Gelen öğrencilerin belediyeye gelerek kenti tanımalarının mutluluk verici olduğunu ifade eden Uludağ, “Yabancı misafirlerimizin belediyemize gelmeleri ve kentimiz hakkında bilgi almaları son derece önemlidir. Biz ziyaretlerinde yaşadıkları yerler hakkında bizlere aktarımda bulunan misafirlerimiz, aynı zamanda ilimizin marka projelerini de bizlerden öğrendiler. Yabancı konuklarımıza ilimizin değerlerini de tanıtmak adına elimizden geleni yaptık. Belediyemize ait işletmeleri yurt dışından gelen öğrencilerimize açarak Uşak’ımızı en iyi şekilde gösterdik” şeklinde konuştu.

Kentte son zamanlarda bu tür projeler ile sık sık öğrencilerin geldiğini hatırlatan Uludağ, farklı ülkelerin kentte bulunmalarının her anlamda katkı sağlayacağını iletti.

Kültür elçilerimiz oluyor.

Belediye olarak bundan sonra da gelen misafirleri en güzel şekilde ağırlayacaklarını dile getiren Uludağ sözlerini şu şekilde tamamladı: “İlimizde gerek öğrencilerimizin, gerekse öğretmenlerimizin kültürlerin ortak noktada buluşması adına yapacağı projelerde bizler her zaman destek olacağız. Ziyaretler vesilesi ile halılarımızı, tarhanamızı, termalimizi, kültürümüz ve yaşantımızı en iyi şekilde anlatacağız. Bu şekilde kentimizi ve değerlerini bilen kültür elçilerinin oluşmasına katkı sağlayacağız. Bu vesile ile ilimize gelen ziyaretçilerimize, ağırlayan öğrencilerimize ve öğretmenlere teşekkür ediyoruz”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER