UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

YALÇIN ATLI DÜNYA DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ’NÜ KUTLADIpost_views_covbq Görüntüleme

kategorisinde, 22 Kasım 2015 - 13:00 tarihinde yayınlandı

hhh

Dünyada Bilimsel Diş Hekimliği Eğitimi resmi olarak 22 Kasım 1908 tarihinde başlayıp günümüze kadar süregelen “Ağız -Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimleri Günü’’ kutlama etkinlikleri kapsamında Uşak Kamu Hastaneleri Birligi Genel Sekreteri Uzm. Dr .Yalçın Atlı tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyarette bulunuldu.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezini 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Gününü dolasıyla ziyaret ederek Başhekim Dt. Tuğrul Eroğlu ve İdari Mali Hizmetler Müdürü Ersen Dost ile bütün diş hekimlerinin Dünya Diş Hekimleri Gününü kutladı.

Diş hekimlerine çiçek hediye edilerek, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde tüm diş hekimlerinin ve çalışanların katılımı ile kutlama programı yapıldı. Açıklama yapan Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı şunları dile getirdi:

“Bireylerin fiziksel sağlığı vücuttaki tüm organ ve dokuların sağlıklı olması ile mümkündür. Bu nedenledir ki ağız ve diş sağlığını bozan faktörler bireyin genel vücut sağlığını da doğrudan etkilemekte, diş çürükleri ile dişeti hastalıkları; kalp – damar hastalıkları, yüksek tansiyon, kemik erimesi, şeker hastalığı ve kadınlarda erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini arttırdığı  bilinmektedir.Bundan dolayı  dış ortamla ilişkili olan ağız ve dişlerimizin sağlıklı olması oldukça önemlidir. Sağlıklı bir toplum olmak için herkesin ağız ve diş sağlığına daha fazla özen göstermesini, bunu için de diş temizliğinin ve belli aralıklarla diş hekimi kontrolünden geçmenin önemli olduğu bilincine varmasını diliyoruz. Sağlık Bakanlığımız ağız ve diş sağlığını, bu hizmeti sunan hekimlerimize ve çalışanlarımıza  önem vermektedir. Bizlerde hekimlerimizle ve yöneticilerimizle beraber çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Bütün diş hekimlerinin Dünya Diş Hekimleri Gününü kutluyorum.” dedi.

Uşak halkına Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinin 28 diş hekimi ile 7/24 özverileri bir şekilde hizmet vermelerinden dolayı tüm hekimlere, çalışanlara ve yönetime teşekkür etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER