UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

YENİ ÖĞRETMENLERE MESLEĞE HOŞ GELDİN KAHVALTISI VERİLDİpost_views_couze Görüntüleme

kategorisinde, 04 Mart 2016 - 15:02 tarihinde yayınlandı

11 22 33 44

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü göreve yeni atanan stajyer öğretmenlerin bir birleri ile tanışması amacıyla “Mesleğe Hoşgeldin” kahvaltısı düzenlendi.

Öğretmenevinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Vali Ahmet Okur, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve stajyer öğretmenler katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ahmet Okur, Uşak’ın eğitim anlamında kaliteli bir altyapıya sahip olduğunu belirterek eğitim camiasına ve velilere teşekkür etti.

Uşak’ta eğitime ciddi anlamda önem verdiklerini ifade eden Vali Okur, “Ailelerimiz en büyük sermayeleri ve değerleri olan çocuklarını hiç tanımadığı öğretmenlere emanet edip, öğretmenlerin bu emaneti iyi şekilde yetiştirmesini istemektedirler. Çocukların ilk basamakta aileden başlayan eğitimlerini üst seviyelere çıkartacak adımları atanlar öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin kendilerini sürekli yenilemeleri gerekmektedir. Bu amaçla ilimizde yenilikçi lider öğretmenler projesini başlattık. Dünyadaki gelişmeleri sürekli takip ederek, kazanılan bilgi ve tecrübeyi meslekte kullanmak ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarında yaşanan gelişmelerden faydalanmak çok önemlidir. Bununla birlikte şu anda ulaşmış olduğumuz teknolojik seviye bize büyük kolaylıklar sağlamaktadır” dedi.

Çocukların zihninde öğretmenin yerini teknolojinin aldığını ifade eden Vali Okur, “Çocuklarımızın zihninde sosyal medya, internet ortamı ve dış çevre çok daha etkin ve bir o kadar da yıkıcı hale gelmiştir. Kurumsal anlamda ve bireysel anlamda ne tür yanlışlar yaptık da bu aşamaya geldik. Bunun düzeltilmesi için neler yapabiliriz diye kendi kendinize sormanız gerekir. Görev yapacağınız her yerde öğrencilerinizin çok saf ve temiz olacağını unutmayın. Küçük olsun büyük olsun görev yapacağınız yerlerde her çocuğun sizden alacağı önemli bilgiler ve değerler olacak. Çocuğun zihnindeki lider öğretmen profilini tekrar kazandırmanız gerekir. Gençliğinizle, içinizdeki meslek heyecanıyla bunu kazandıracağınıza inanıyorum. Göreve yeni başlayan tüm öğretmen adaylarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Vali Ahmet Okur göreve yeni başlayan öğretmenlere çiçek ve hediye takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER