UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

YETİŞKİNLERDE GİRİŞİMCİLİĞİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİpost_views_covee Görüntüleme

kategorisinde, 05 Aralık 2015 - 14:53 tarihinde yayınlandı

Uşak Üniversitesi, Projeler Koordinasyon Araştırma ve Uygulama Koordinatörlüğü ile İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Arslan’ın rehberliğinde hazırlanan ve kabul edilen “Reinforcing Entrepreneurship In Adults-real (Yetişkinlerde Girişimciliğin Güçlendirilmesi) isimli proje sözleşmesi Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Ertuğrul, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Arslan ve Proje Koordinasyon Araştırma ve Uygulama Koordinatörlüğü Şube Müdürü Recep Candoğan tarafından imzalandı.

Proje; yetişkin eğitimi alanında her geçen gün artarak büyüyen işsizlik sorununa çözümler getirmeye yöneliktir. Projede aralarında üniversite, eğitim merkezi, araştırma merkezi, ticaret odası gibi kuruluşların bulunduğu 8 ülkeden 10 kurum bulunmaktadır. Proje çerçevesinde yerel dinamiklerin ve sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda girişimcilik eğitiminin temelini oluşturacak 6 “eğitim modülü” geliştirilecektir. Ayrıca açık eğitim materyali (oer) olarak katılımcıların ve hedef grupların girişimcilik ile ilgili tüm eğitim ve ihtiyaç duydukları bilgilere rahatça ulaşabilecekleri bir e-platform kurulacak ve kullanıcılar bu e-platform üzerinden uluslararası boyutta yeni pazarlara ulaşabilecekler ve ürünlerini pazarlama imkanı bulacaklardır.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada Uşak Üniversitesi’nin öz güveni yüksek, donanımlı ve girişimci bireyler yetiştirmeye özen gösterdiğine dikkat çekerek “ İş arayan değil iş kuran öğrenciler yetiştiren bir üniversite olarak girişimcilik konusuna gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Bu proje, yetişkin eğitimi ve girişimciliğin güçlendirilmesi ile ilgili dünyada yapılan çalışmalara da katkı sunacak. Girişimcilik, işsizlik sorununa önemli bir çözüm olanağı sunduğu gibi ekonomik büyümenin de dinamosu gibidir. Avrupa’nın genelinde günden güne büyüyen işsizlik sorunuyla mücadeleyi hedefe koyan yetişkinlerde girişimciliğin güçlendirilmesi projemiz başta Uşak olmak üzere ülkemizde yetişkinlerin girişimcilik eğitimine katkı verecektir.”dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER