UŞAK 10°C
Az Bulutlu

Yıldırım ”Ahmet Davutoğlu 2023 Vizyonunu Yerine Getirecek”post_views_couzn Görüntüleme

kategorisinde, 22 Ağustos 2014 - 9:35 tarihinde yayınlandı

Uşak Ak Parti İl Başkanı Basri Yıldırım, partisinin Genel Başkan adayı olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun 27 Ağustos 2014 günü yapılacak olan olağanüstü kurultayda bütün partililerin oyunu alarak göreve geleceğini ifade etti.

basri_yildirim Halk oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın parti içindeki önemli isimlerle yaptığı istişare ve eğilim yoklaması sonrasında Ahmet Davutoğlu’nun adaylığını açıkladığını dile getiren Basri Yıldırım, “2001’de, AK Parti’yi kurarak değişime öncülük eden Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat’tan itibaren Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne çıkacak. Başbakanımızın yerine hükümeti kurma ve partiye genel başkanlık yapma görevini de, Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu yürütecek. Sayın Ahmet Davutoğlu, akademik bazda yaptığı çalışmalarla adını tüm dünyaya duyuran bir isimde ve Dışişleri Bakanlığı gibi kritik bir görevi başarıyla yerine getirdi. Sayın Davutoğlu’nun bütün partililerin de olurunu alarak, AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevine geleceğinden hiçbir kuşkumuz yoktur” dedi.
AK Parti Genel Başkan Adayı Ahmet Davutoğlu’nun ortaya koyduğu uluslar arası teorilerin otoriteler tarafından dikkate alındığını kaydeden Basri Yıldırım, “Sayın Genel Başkan ve Başbakan adayımızın ortaya koyduğu politikalar dünya çapında kabul görüyor. 12’inci Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 yıldır ülke ve uluslar arası bazda ortaya koyduğu üstün performansta sayın Davutoğlu’nun payı büyük. Sayın Ahmet Davutoğlu, 2023’te 500 milyar dolar ihracatı ve kişi başı 25 bin dolarlık milli geliri hedefleyen ülkemiz için önemli bir misyonu ve yerine getirecek. Genel Başkan ve Başbakan Adayımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na çıktığı bu önemli yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUM YAZBENZER HABERLER