UŞAK 6°C
Parçalı Bulutlu

Yıldırımlar’dan, Bez Üretimi İçin Dev Yatırım Hedefipost_views_coviy Görüntüleme

kategorisinde, 24 Eylül 2014 - 16:17 tarihinde yayınlandı

İlimizde faaliyet gösteren Yıldırımlar Baskı Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş., önümüzdeki 2 yıl içinde 4 milyon dolarlık yatırımla yıllık 26 milyon metre olan bez üretimini 41 milyon metreye çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı.

yildirimlardan-bez-u-62741 UŞAK’ta faaliyet gösteren Yıldırımlar Baskı Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş., önümüzdeki 2 yıl içinde 4 milyon dolarlık yatırımla yıllık 26 milyon metre olan bez üretimini 41 milyon metreye çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı.
1977 yılında dokuma sektörüyle ticari hayatına başlayan Yaşar Tekstil, gelişen tekstil piyasasında ihtiyaçlara cevap verebilmek için 17 yıl sonra ‘Yıldırımlar Tülbent ve Tekstil’ adını alarak şirketleşti. Şirket 2004 yılına kadar iplik imalatı, iplik haşıl hane işçiliği, dokuma imalatı, kasar apre boya tesisi gibi tekstil dallarında Uşak’ta ve Türkiye’de öncü kuruluşlar arasında yerini aldı. 2004 yılında Yıldırımlar Baskı Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kuran firma, tekstil sektöründe hizmet etmeye devam etti. Sektörde yeni bir firma olmalarına rağmen başlangıç ve geliştirme safhasında tekstildeki tüm yenilikleri takip eden Yıldırımlar Baskı Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş., kuruluş aşamasından bugüne kadar ev tekstili piyasasında hedeflerine ulaştı. Sektöründe daha iyi bir konuma gelmek için araştırma ve Ar-Ge’ye önem veren firma, 2008 yılında Yıldırımlar Ev Tekstil Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti yi kurarak battaniye, kilim, nevresim ve havlu gibi ev tekstil ürünlerinin ürün gamını genişleterek çıtasını daha yükseltti. Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde 15 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren Yıldırımlar Baskı Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yeni hedefi, toplam 4 milyon dolarlık yatırımla 2015 ve 2016 yıllarında kapasitesini daha da artırıp, yıllık 26 milyon metre olan bez üretimini 41 milyon metreye çıkarmak.


‘PAZAR PAYIMIZI VE REKABET GÜCÜMÜZÜ ARTIRACAĞIZ’


Aynı zamanda Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı da olan Yıldırımlar Baskı Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, babası ve ağabeylerinden aldığı bayrağı en yükseğe çıkarmak için var gücüyle çalıştığını belirterek şunları söyledi:
“Üretim alanında kalite lideri olabilmek için süreklilik ilkemiz kapsamında 198 çalışanımızın eğitimlerine, maddi ve manevi ihtiyaçlarına önem veriyorum. Kalitede sürekliliği istenen ürünü tek seferde, hızlı biçimde almayı bize duyulan güvene borçluyuz. Ürün ve hizmet kalitemizi iyileştirerek müşteri memnuniyetini, tekstil ve konfeksiyon sektöründeki pazar payımızı ve rekabet gücümüzü arttıracağız. AR-GE çalışmalarıyla üretim yelpazemize yeni ürünler katarak, sektörümüz ile ilgili gelişen beklenti ve ihtiyaçları karşılayarak sektörün lideri olma yolunda ilerlemekteyiz.”

YORUM YAZBENZER HABERLER