UŞAK 17°C
Gök Gürültülü
Son Dakika Haberler
  • 16:48

YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINDA YOK YOKpost_views_covbi Görüntüleme

kategorisinde, 31 Mart 2016 - 17:01 tarihinde yayınlandı

DSC_0036aff-1aff2

Uşak Engelli Dostları Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Uğur Anayurt verdiği bilgide, düzenlenen Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarından elde edilen gelirin engelli bireylere destek olmak için harcanacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ortopedik engelli bireyler maalesef ki günlük yaşamlarında bir takım protez, sandalye, baston gibi  yardımcı meteryaller ile hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor.

Bu meteryalleri imkanı olupta alabilende var alamayanda var. Biz dernek olarak buradan elde ettiğimiz gelir ile ihtiyacı bulunan engelli bireylerimize destek olmak amacıyla tekerlekli sandalye baston ve diğer sağlık ekipmanlarını almanın yanısıra psikolojik destek de sağlayacağız.

Engelli rampalarının önüne araç park etmek, kaldırımlara gelişigüzel masa sandalye, stant koymak hem bedensel engelli hem görme engelli bütün engelli bireylerin hayatını zorlaştırmaktadır.

Unutulmamalıdır ki engelli bireylerde toplumun birer ferdi dir. Onların hayatını kolaylaştırmak hepimizin üzerine düşen bir görevdir. Herkes potansiyel engelli adayı olduğunu unutmasın” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER