UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

ZEKA TOPLANTISI YAPILDIpost_views_couvq Görüntüleme

kategorisinde, 15 Ekim 2015 - 19:51 tarihinde yayınlandı

AZ

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yerel Ekonomik Gelişme Programı (YEGEP) izleme toplantısı Vali Ahmet Okur’un katılımları ile gerçekleştirildi.
İl Özel İdaresi Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Okur’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş, ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı ve diğer davetliler katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ahmet Okur TR33 Bölge Planının 10 yıl boyunca bölgeye kılavuzluk edeceğini ifade ederek, “Bölge planında yer alan politika ve önceliklerin detaylandırılması ve uygulanması amacıyla iller bazında gelişme eksenleri paralelinde Yerel Ekonomik Gelişme programlarının hazırlanması kararını aldık. Bölge Planı’nın uygulanması düzeyinin arttırılması ve kurumlar arası koordinasyonun etkin şekilde sağlanabilmesi adına Yerel Ekonomik Gelişme Programları (YEGEP) hazırlanmıştır. 2015 – 2017 yılları arası için hazırlanan YEGEP’ler Sanayi, Ulaşım ve Turizm eksenleri üzerine yoğunlaşmıştır. Hazırlık süreci devam eden 2. YEGEP’ler ise 2016 – 2018 yıllarını kapsayacak olup, İnsan ve Toplum, Kentsel Hizmetler ve Afet Yönetimi eksenleri üzerine olacak” dedi.

5 Alternatifsiz Değer

Uşak’ın yaklaşık beş alanda karşılaştırmalı üstünlükler teorisine göre birbiri ile alternatif görünmeyen değerleri ve kıymetleri olduğunu ifade eden Vali Okur,“İlimizin 10 yıllık veya daha ilerisi için kalkınma planının hazırlanması çerçevesinde hem gönüllü hem de zorunlu olarak neler yapabileceğimizi belirleyecek çalışma yürütmemiz gerekir. Uşak’ta ciddi anlamda mevcut sanayi ve tarım anlamında faaliyet alanlarının genişletilerek kalkınmaya dönük çalışmaların çeşitlendirilmesi gerekiyor. Bunu da öncelikli olarak Yerel Ekonomik Gelişme Programında tespit edilen Sanayi, Ulaşım ve Turizm eksenleri doğrultusunda yapmalıyız” dedi.

Vali Ahmet Okur’un konuşmasının ardından ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı Yerel Ekonomik Gelişme Programları ile ilgili sunum yaptı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER