UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

ZEKA YÖNETİM KURULU KÜTAHYA’DA TOPLANDIpost_views_couxq Görüntüleme

kategorisinde, 31 Mart 2016 - 21:35 tarihinde yayınlandı

ZEKA_Yonetim_Kurulu_Kutahyada_toplandi_142_34761 zeka_yonetim_kurulu_kutahyada_toplandi_1459360988

Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2016 Yılının 4. Yönetim Kurulu toplantısı Zafer Kalkınma Ajansı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Uşak Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur başkanlığında yapılan toplantıya Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Uşak İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar, Kütahya, Afyonkarahisar ve Manisa illeri Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanları ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Uşak Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur yerli otomotiv üretimi için Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa illerini kapsayan TR33 bölgesinin uygun olduğunu, aranan özelliklerde de rakiplerine üstünlük sağladığını kaydetti.

Vali Okur, “Öncelikle bugün ilan etmiş olduğumuz 2 yeni mali destek programının bölgemize ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. Bu mali destekler ile hem kar amacı gütmeyen kurum/kuruluşlarımızın altyapı projelerine hem de KOBİ’lerimizin daha rekabetçi konuma gelmeleri için hazırladıkları projelerine destek veriyoruz. Tüm paydaşlarımızı bu desteklerden yararlanmaları için projelerini ajansımıza sunmaya davet ediyorum. Toplantımızın ilk gündem maddesi olarak yerli otomotiv fizibilite raporunu değerlendireceğiz. 2015 yılı Kasım ayındaki toplantıda aldığımız karar gereğince yerli otomotiv fabrikasının bölgemizde kurulmasına yönelik bir fizibilite raporu hazırlattık. Bu rapora göre, yerli otomotiv fabrikasının bölgemizde kurulmasının uygun olduğu ve hatta bölgemizin asgari koşulların ötesinde ciddi konumsal, lojistik ve beşeri imkanlarının bulunduğu, yatırımın sebep olabileceği sosyal ve çevresel riskler açısından da potansiyel rakiplerine nazaran üstünlükleri bulunduğu sonucuna varılmıştır. Bu raporun sonuçlarını devlet büyüklerimize arz ederek yatırımın bölgemize kazandırılması anlamında bir çalışma yapacağız. İkinci gündem maddemizde kurumsal stratejik planı görüşeceğiz. Ajansımızın kurumsal gelişimi 5 yıllık bir perspektifle ele alınmış ve 2016 – 2020 yılları arasında yapacağı faaliyetlerin temelleri bu dokümanda ortaya konulmuştur. Bu planı da değerlendirip kurulumuzun onayına sunacağız. Sonraki gündem maddemizde ajansımız tarafından 2014 yılında ilan edilen turizm, enerji ve çevre altyapı mali destek programı kapsamında desteklenen projelere ilişkin ilerleme raporunu ele alacağız. Bu raporlar sayesinde belirli periyotlarla projelerdeki gelişmeleri takip ediyor ve varsa alınması gereken önlemleri değerlendiriyoruz. Önceden de söylediğim gibi hibe desteği verdiğimiz projelerin sıkı bir şekilde takibini yaparak hem yararlanıcılarımıza uygulama sürecinde destek oluyoruz hem de kamu kaynağının etkili ve verimli bir şekilde kullanılması yönünde çaba sarf ediyoruz. Bir diğer gündem maddemizde ise yararlanıcılardan gelen proje taleplerini ele alacağız. Mevzuatımızın izin verdiği ölçüde projelerin uygulanmasını kolaylaştırmak adına yararlanıcılarımızdan gelen talepleri olumlu karşılıyor ve bu hususta her zaman yapıcı olmaya azami gayret gösteriyoruz. Son olarak iki yönetim kurulu toplantısı arasında ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler hakkında bilgi alacak ve her ay düzenli olarak yaptığımız gibi bir önceki ayın gelir-gider cetvelini görüşecek ve mali durumumuzu değerlendireceğiz” diye konuştu.

Vali Ahmet Okur’un açıklamalarının arından basına kapalı olarak gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER