UŞAK 12°C
Yağışlı

ZEKA YÖNETİM KURULU UŞAK’TA TOPLANDI425 Görüntüleme

kategorisinde, 11 Haziran 2016 - 22:29 tarihinde yayınlandı

z1 z2 z3

Zafer Kalkınma Ajansı 2016 Yılı 7. Yönetim Kurulu toplantısı Dönem Başkanı ve Uşak Valisi Ahmet Okur başkanlığında Uşak’ta yapıldı.

Hasbahçe Polisevinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Okur’un yanı sıra, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil katıldı.

1 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile görev değişiklileri olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur, “Afyonkarahisar Valimiz Hakan Yusuf  Güner, Kütahya Valimiz Şerif Yılmaz ve Manisa Valimiz Erdoğan Bektaş’a bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ajansımız adına teşekkürlerimi sunuyorum, bundan sonraki görev yerlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Vali Okur toplantıda gündem maddeleri kapsamında ilk olarak 2017 yılı çalışma takviminin görüşüleceğini ifade eden Vali Okur, “Ayrıca Ajansımız tarafından 2015 yılında ilan edilen sanayide rekabetçiliğin geliştirilmesi mali destek programı ile sosyal kalkınma ve beşeri gelişme altyapı mali destek programı kapsamında desteklenen projelere ilişkin ilerleme raporunu ele alacağız. Bu kapsamda projelere dair gelişmeleri değerlendireceğiz. Bu aylarda Kobi’lerimizin uygulamış olduğu projelerin kapanışlarını gerçekleştiriyoruz. Mütevazi desteklerle Kobi’lerimizin kurumsallaşmasına ve daha rekabetçi hale gelmelerine katkı sağlamak ve bunların sonuçlarını kısa zamanda görmek bizleri ayrıca memnun ediyor. Son olarak iki yönetim kurulu toplantısı arasında ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler hakkında bilgi alacak akabinde her ay düzenli olarak yaptığımız gibi bir önceki ayın gelir-gider cetvelini görüşerek mali durumumuzu değerlendireceğiz” dedi.

Vali Ahmet Okur konuşmasının ardından  Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ve Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a Eşme kilimi hediye etti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı sonrası yönetim kurulu üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER