UŞAK 15°C
Az Bulutlu

ZEKA YÖNETİM KURULU UŞAK’TA TOPLANDI299 Görüntüleme

kategorisinde, 22 Şubat 2017 - 19:59 tarihinde yayınlandı
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) 2017 yılı 2. Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Ahmet Okur’un ev sahipliğinde, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında Uşak’ta yapıldı
Toplantı öncesi Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran’ı ziyaret eden ZEKA Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretin ardından Uşak Üniversitesi Sosyal Tesislerinde yönetim kurulu toplantısına geçtiler.
Toplantı öncesi ZEKA Dönem Başkanlığını yapan Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, ajansın çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
Ajans olarak uluslararası fonların bölgeye kazandırma hususuna özel önem verildiğini ve projeler geliştirilmeye çalışıldığını ifade eden Vali Yıldırım, “Halihazırda 4,1 Milyon Avro bütçeli Zafer-İn projesini yürütüyoruz. Gençlere yönelik bir Erasmus projesini 2016 yılında uyguladık. İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Ufuk 2020, Rekabetçilik ve Yenilik Sektör Operasyonel Programı kapsamında geliştirdiğimiz projeler var. Ayrıca Bölgemizdeki bazı kurumların yürüttüğü yurtdışı kaynaklı projelerde de ortak olarak yer alıyoruz” dedi.
Vali Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti, “Toplantımızda 5 çalışma birimi ve 4 yatırım destek ofisinden oluşan ajansımızın 2016 yılındaki faaliyetleri ile 2016 yılı bütçe sonuçlarını değerlendireceğiz. Bir diğer ifadeyle 2016 yılının muhasebesini yapacağız. Ayrıca yararlanıcılardan gelen projelere ilişkin talepleri ve projelerle ilgili gelişmeleri ele alacağız. Daha önceki toplantılarda da ifade ettiğimiz üzere mevzuatımızın izin verdiği ölçüde projelerin uygulanmasını kolaylaştırmak adına yararlanıcılarımızdan gelen talepleri olumlu karşılıyor ve bu hususta her zaman yapıcı olmaya azami gayret gösteriyoruz. Toplantımızın Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olması temenni ediyorum” dedi.
Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam eden toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve karara bağlanmasıyla sona erdi.
Vali Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Uşak Valisi Ahmet Okur, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı katıldı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER