UŞAK 15°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

ZEKA YÖNETİMİ AFYONKARAHİSAR’DA TOPLANDIpost_views_couxs Görüntüleme

kategorisinde, 22 Şubat 2016 - 7:51 tarihinde yayınlandı

z11 z12 z13 z14

Zafer Kalkınma Ajansının 2016-02 sayılı Yönetim Kurulu toplantısı Vali Ahmet Okur başkanlığında Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi.

İkbal Termal Otel’de yapılan toplantıya Zafer Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Uşak Valisi Ahmet Okur, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yönetim Kurulu üyeleri ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Zafer Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Uşak Valisi Ahmet Okur; “Bugün çok hüzünlüyüz. Memleket ve ülke olarak hüzünlüyüz. Ancak ümitsiz değiliz. Biz süredir yaşadığımız terör olayları özellikle bölgemizi de etkilemeye başladı. Bugün Kütahya ve Uşak illerinde şehit cenaze törenleri yapıldı. Malumdur ki şehidi olmayan memleket bizim için Vatan sayılmıyor. Ama düşmanla çarpışarak şehit olmanın verdiği o memleket ve millet nezdinde ki huzuru maalesef çok fazla yaşayamıyoruz. Terör belasıyla, teröre destek verilen fitne ve fesatlıkla ve ayrıca ihanetler sonucunda şehit vermemiz bizi millet olarak üzmektedir. Bu anlamda şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ama ihaneti içerden yemiş olmak, geçmişte de olduğu gibi tüm Türk milletlerinin acısıdır. Hep bu yolla darbe yemişizdir. İnşallah bu badireleri en kısa zamanda atlatır, ülkemizin mutluluk ve huzur içerisinde kalkınmasına ve gelişmesine, asıl olması gereken büyüme ve gelişim yoluna devam eder diyoruz. Bu anlamda sizlerin adına da şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve ailelerine sabır diliyoruz. İnşallah aldığımız şehit haberleri hemen son bulur.”dedi.

Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum diyerek sözlerine devam eden Vali Okur; “Avrupa Birliği ve Kalkınma Bakanlıklarımızın temsilcilerine toplantıya katılmalarından dolayı hoş geldiniz diyorum. İnşallah bizlere verecekleri bilgiler yoluyla sağladıkları katkılar için teşekkür ediyor, toplantımızı bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantı gündeminde bulunan 2015 yılı birim faaliyet raporları ile ajans faaliyet raporları, 2015 bütçe sonuçları, program ilerleme raporları, iki toplantı arası ajans faaliyetleri ve 2016 yılı ocak gelir-gider cetvellerinin görüşülmesi ile toplantı sona erdi.

 

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER