UŞAK 16°C
Parçalı Bulutlu

ZİRVE DAĞCILIKTAN ENGELSİZ DOĞA YÜRÜYÜŞÜpost_views_covis Görüntüleme

kategorisinde, 03 Aralık 2015 - 23:05 tarihinde yayınlandı

z1 z2 z3

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi, periyodik zamanlarda gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerini bu defa engelli gençlerimiz için yapıyor ve onları doğada farklı bir deneyim yaşamaya davet ediyor. Projenin adı; “Engelsiz Doğa Yürüyüşü”.

Düzenli olarak yaptıkları etkinlikleriyle küçük çaplı da olsa bir doğa ve kültür turizmi hareketliliği yaşatan Uşak Zirve Dağcılık Kulübü, özellikle sosyal medya yoluyla yaptıkları paylaşımlar yoluyla gerçekleştirdikleri tanıtım faaliyetleri ile birçok yerel yönetimin ve ilgili turizm kuruluşlarının yapamadığı farkındalığa imza atıyorlar.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi, “Engelsiz Doğa Yürüyüşü” ismini verdikleri sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, yaşları 11-15 civarındaki engelli gençlere doğa yürüyüşü deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Bu kapsamda Zirve Dağcılık Uşak Şubesi üyelerinden Hakan DÖNDER ve Uşak Vala Gedik Özel Eğitim Okulu öğretmenlerinden Recep ÇOLAK’ın katkılarıyla okuldan toplam 28 öğrenci ve 5 öğretmenin yanı sıra onlara refakat eden Uşak Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi dağcılarla birlikte 3 Aralık 2015 Perşembe günü Uşak Kent Ormanı’nda Zirve Dağcılık rehberliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler. Yürüyüşe TDF Uşak İl Temsilcisi Erdem Özkan ve Denizli Doğa20 kulübü üyesi Hüseyin ŞEKER’de katılarak destek verdiler. Hayatlarında ilk kez ormanda, patikalarda doğa yürüyüşü yaparak büyük bir mutluluk yaşayan öğrenciler şehirde hayatlarını tümden zorlaştıran engellere rağmen doğada tüm bu engellemelerden uzak bir gün geçirdiler. Öğrencilere yürüyüşün sonunda Zirve Dağcılık Kulübü tarafından üzerinde kulübün logosu olan tişört ve katılım belgesi hediye edildi.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Uşak Şubesi Başkanı Ayhan GÖKOĞLU engelli öğrencilerin doğada keyifli bir gün geçirmelerinin ve doğayı sevmelerinin amaçlandığı bu yürüyüşlerinin her mevsime özel olarak tekrarlanmasının planlandığını ve bu deneyimin bir parçası olmak isteyen öğrencilerden ve bahsi geçen özel eğitim kurumlarından gelecek bu şekildeki taleplerin kulüpleri tarafından hiçbir ücret gözetilmeksizin karşılanacağını ve Zirve Dağcılık Uşak Şubesi ile iletişime geçebileceklerine vurgu yapıyor.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER