UŞAK 27°C
Az Bulutlu

ZÜBEYDE HANIM CADDESİ YENİLENECEKpost_views_covcv Görüntüleme

kategorisinde, 23 Mart 2015 - 15:52 tarihinde yayınlandı

CADDE

Uşak Belediyesi kentte cadde ve sokaklarda yol ile ilgili çalışmalarına başlıyor. Bu kapsamda şehrin işlek caddelerinden birisi olan Zübeyde Hanım Caddesi yeniden düzenleniyor. Uşak’ta 2015 yılında yol çalışmalarının başarılı bir şekilde süreceğini belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizin yollarının her yönü ile güzel olmasını istiyoruz. Bu kapsamda Zübeyde Hanım Caddesi daha güzel olacak” dedi.

Uşak Belediyesi asfalt ve yol çalışmalarına start verdi. Kentte 2015 yılında yol ile ilgili sıkıntıların kalmamasını hedefleyen Belediye en küçük sokaklarda bile çalışmalar yapacak. Asfalt sezonunun başlaması ile bütün ekipler çalışmalara hız verecek. Diğer yandan konu ile ilgili Zübeyde Hanım Caddesi için somut adımlar atıldı. İhalesi gerçekleşen Zübeyde Hanım Caddesi yeniden düzenleniyor. Asfalt yapılması planlanan caddenin kaldırımları ise daha modern hale getirilecek.

Caddeler güzelleşiyor

Uşak’ta her sıkıntının üzerine ciddiyet ile gidildiğini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”En çok şikayet edilen konulardan birisi olan yol ile ilgili önemli çalışmalarımız olacak. Vatandaşımızın yollar ile ilgili beklentilerini en iyi şekilde karşılayacağız” diye konuştu.

Önemli caddelerde de sıkıntıyı tamamen yok edeceklerini anlatan Cahan, Zübeyde Hanım Caddesi’nin bunun ilk adımı olduğunu dile getirdi. Cahan, “Zübeyde Hanım Caddesi hemşehrilerimizin sıklıkla kullandığı işlek caddelerden birisidir. İlimiz için koyduğumuz asfalt ve yol hedeflerinde bu caddemizde başlayacağız. Caddemizde bir daha yol sıkıntısından söz edilmemesi için beklentileri karşılayan bir çalışma içinde olacağız. Caddemiz Belediye önüne kadar asfaltlanacak. Akabinde kaldırımlar beklenilen düzeye gelecek” ifadesini kullandı.

Ana caddelerde kademeli olarak bu tür çalışmaların yapılacağını müjdeleyen Cahan, Uşak’ın yakın zamanda yollar konusunda sorunların konuşulmayacağını aktardı.

2015 de yol sorunu konuşulmayacak

2015 yılı yol hedeflerinden de bahseden Cahan şunları kaydetti: “Belediyemiz bütün projelerine can vermek adına 2015 yılında kenti adeta bir şantiyeye çevirecektir. Projelerimizin yanında yollarımız ile ilgili de çok dikkatli ve hassas bir program hazırladık. Asfalt ve parke sezonunun açılması ile beraber ilimizin hiçbir noktasında sorun kalmaması adına fedakarca çalışma içinde olacağız. Saat farkı gözetmeksizin ekiplerimiz yol konusunda duyarlı bir yapı içinde olacak. Ayrıca güney ve kuzey çevre yollarında da sorunları tamamen bitireceğiz. Kuzey çevre yolunda düğün dernek havasında gerçekleştirdiğimiz evlerin yıkımının ardından yollarımızın hastaneye bağlantısı konusunda 2015 yılında sıkıntı bırakmayacağız”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER