UŞAK 26°C
Açık

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ SEBEBİYLE PROGRAM DÜZENLENDİpost_views_couyh Görüntüleme

kategorisinde, 04 Aralık 2014 - 18:49 tarihinde yayınlandı

engellilergece19web

“Ülkelerin gelişmişliği sadece ekonomisiyle değil sosyal alanlara yaptığı yatırımlarla ölçülür” 

Engelsiz Yaşam ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle program düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki programda Engelsiz Yaşam ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan engelli vatandaşlar çeşitli gösteriler yaptı. Müzik eşliğinde gösteriler yapan ve şiirler okuyan engelliler davetlilerden büyük alkış aldı.

 

 

Programa Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, protokol üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan, Türkiye’nin, aileye yönelik sosyal politikaları ve ve engellisine gösterdiği özenle büyük bir ülke olduğunu vurgulayan Vali Seddar Yavuz şunları söyledi: “Bizim medeniyetimizin mahiyeti nedir diye soracak olursak bizim medeniyetimiz sevgi medeniyetidir. Dünyadaki en büyük sorunlardan bir tanesi sevgisizliktir. Türkiye de eğer bir sorun yaşıyorsak bir birimize yeteri kadar sevgi ve saygı gösteremediğimizdendir. Sosyal sorunların çözümü matematik gibi değildir. İki kere iki dört etmiyor. Dolayısıyla bizim medeniyetimizi yeni baştan keşfetmeye, anlamaya ve irdelemeye ihtiyacımız var. Bu çerçevede baktığımızda herkesi kuşatan, herkesi kucaklayan, gerçekten zengin bir medeniyete sahibiz. Konu sadece hizmet verdiğimiz engelliler merkezindeki engelliler değil toplumun yüzde 12’sini oluşturan engellilerdir. Ülkelerin gelişmişliği sadece ekonomisiyle değil sosyal alanlara yaptığı yatırımlarla ölçülür. 2200 vatandaşımıza evde bakım hizmeti veriyoruz. Artık insanlarımız anne babasına engellisine bakma konusunda mesele yaşamıyorlar. Bütün standartlarımızı engellilere göre belirlersek toplumda birlik, barış ve huzuru tesis etmiş oluruz” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Uşak Engelsiz Yaşam ve Bakım Rehabilitasyon Merkezinde kalan engelliler tarafından hazırlanan gösteriler büyük alkış aldı. Etkinlik Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, merkezde engelliler tarafından hazırlanan el işi sergisini gezmeleriyle sona erdi.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER