UŞAK 26°C
Açık

ABİGEM BU SEFER KENDİNE YAPTIpost_views_covay Görüntüleme

kategorisinde, 31 Aralık 2014 - 17:11 tarihinde yayınlandı

abigem

Yıllardır, girişimcilere proje hazırlayarak ilimize ve bölgemize ekonomik kazanımlar Sağlayan ABİGEM, bu kez kendisi bir proje hazırlayarak ZEKA’dan onay aldı. ABİGEM Uşak İş Merkezi Koordinatörü Aslı Melike Ünlü, ABİGEM olarak hazırladıkları, Uşak Rejenere Tekstil Sektörü Değer Zinciri Analiz Çalışması Projesinin ZEKA’dan 73 bin 820 TL hibe kazandığını açıkladı.

Uşak ABİGEM Danışmanlık ve Eğitim A.Ş. olarak ilin sosyoekonomik olarak gelişmesi yönünde proje, eğitim ve danışmanlık hizmeti veren önemli kuruluşlar arasında bulunduklarını belirten Aslı Melike Ünle Uşak Rejenere Tekstil Sektörü Değer Zinciri Analiz Çalışması Projesi hakkında bilgi verdi.

Ünle, “Bugüne kadar yaptığımız projeler ile hem Uşak halkının hem de bölgemizin gelişmesi yönünde çalışmalar yürüttük. Bu çalışmalar kapsamında ihtiyaç duyulan alanların gelişmesi için daha fazla proje geliştirmeye ve çözüm bulmaya çalıştık. Hazırladığımız projenin genel amacı da TR 33 Bölgesinin sanayideki rekabet düzeyinin artırılması ve bölgesel kalkınmanın sağlanmasıdır. Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan araştırmalar iel ‘Rejenere Tekstil’ sektörünün ortaya koyduğu gerçek değer ve iş hacmi belirlenerek geliştirilmesi gereken alanlar tespit edecektir” dedi.

Uşak Rejenere Tekstil Sektörü Değer Zinciri Analiz Çalışması Projesini, Zafer Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında Ekim ayında başvuruda bulunduklarını belirten Ünle, “Projemiz, katma değeri yüksek yönü rejenere tekstil gelişmesi için yapacağı çözüm önerileri ve bunun sonunda bölgeye getireceği sosyoekonomik katkı vb. üstün yönleri ile Zafer Kalkınma Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanmış projeler arasında yer almıştır. Toplam proje büyüklüğü 73 milyon 820 bin TL olup,  almaya hak kazandığımız hibe miktarı da aynı miktardadır. Proje uygulama süresi 3 aydır. Uşak ABİGEM olarak Uşak’a ve bölgemize Zafer Kalkınma Ajansı ile yeni bir proje kazandıracak olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” bilgisini vererek projenin amacını şöyle anlattı:

“Projemizle;

  1. Uşak ilinde yer alan tekstil rejenere sektörüne yönelik değer zinciri analizinin yapılması
  2. Kümelenme potansiyeli olan diğer sektörlere ve kurumlara değer zinciri analiz çalışmasının tanıtımı yapılarak örnek olunması sağlanacaktır.

Projemizin hazırlanması ve uygulanması sürecinde bize destek olan Uşak ABİGEM Yönetim Kurulu’na (UTSO, UOSB, UKOSB, Uşak Ticaret Borsası, Uşak Esnaf Odası rejenere tekstil sektöründeki firmalara ve diğer paydaşlara da çok teşekkür ederiz. Umarız Zafer Kalkınma Ajansı gibi destek sağlayan kuruluşlara bölgedeki diğer kurumların projeleri ile daha fazlası başvurusu olur. Böylece hem Uşak bölge ekonomisi hem de ülkemiz kazanır.”

ZEKA Uşak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Tekelioğlu, “Uşak için rejenere sektörü çok önemli bir sektördür.  Uşak Rejenere Tekstil Sektörü Değer Zinciri Analiz Çalışması Projesi de Uşaklı yatırımcılara büyük yarar sağlayacaktır” yorumunda bulundu.

Basın açıklamasına, ABİGEM Uşak İş Merkezi Koordinatörü Aslı Melike Ünlü, ZEKA Uşak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Tekelioğlu, ABİGEM Eğitmeni Nazan Songür ve ABİGEM Proje Danışmanı Yunus Aşık katıldı.

YORUM YAZBENZER HABERLER