UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

AK Parti Uşak 5’inci Olağan Kongre Sürecipost_views_couyx Görüntüleme

kategorisinde, 10 Ekim 2014 - 23:49 tarihinde yayınlandı

İl Başkanı Basri Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, belde belediye başkanları ve partililerin katıldığı toplantı Parti binasında gerçekleşti.

akp-basin-toplantisi

Basri Yıldırım, “Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır. 22 Şubat 2014 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile Büyük Kongreden önceki süreç tamamlanmış olacaktır.dedi.

Yıldırım,Delege seçimleri 19 Ekim 2014 Pazar günü bütün köy, mahalle ve beldelerde yapılacak.1 Kasım ve 31 Aralık tarihleri arasında, ilçe kongreleri ve 22 Kasım 2014 ile 22 Şubat 2015 tarihleri arasında il kongresi tamamlanacak. Büyük kongre sürecine adım adım geçilecek”dedi.

İl Başkanı  Yıldırım yaptığı açıklamada,AK Parti kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin uzun vadede kalkınması için çalışmalar yaptı , büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği 1’inci atılımı gerçekleştirmiştir. Başarılması zor bir başarı ile  9 seçimde 9  zafer kazanılmıştır. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te 2’inci atılımı tamamlamaktır.

Yıldırım,konuşmasına ; Ak  Parti,Memleketimizin çehresini değiştirdi. Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda ülkemize ve insanımıza yakışır hamleler ortaya koydu. Başlatılan, bitirilen ve hala devam eden büyük projelerle insanımıza haklı bir özgüven kazandırdı. Ekonomimiz büyüdü, Türkiye bölgemizde ve dünyada itibarlı ve güvenli bir ülke haline geldi. dedi.

Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine AK Parti Genel Başkanlığı görevine seçilen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun tüm partilere örnek bir tablo çizdiğini belirten Yıldırım,5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER