UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

AMBULANS RALLİSİNDE UŞAK 3. OLDUpost_views_covcy Görüntüleme

kategorisinde, 04 Aralık 2014 - 19:03 tarihinde yayınlandı

RALLU

Ralliye ilimizi temsilen katılan Prm Nazlı YÜKSEL, ATT Volkan GÜNEŞ, ATT Aydın DERYAL “Triyaj Etabı” üçüncüsü olmuştur.2.Uluslararası Paramedik Kongresi ve Ambulans Rallisi Paramedik Derneği tarafından Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin bilimsel Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nün kurumsal ortaklığında Muğla/Bodrumda 6-9 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenmiştir.
Kongre 10 ülkenin iştiraki ve 600 kişinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Kongrede ilimizden 12 katılımcı yer almıştır.
Sağlık Bakanlığı yetkilileri, akademisyenler, yerli, yabancı saha çalışanları, sivil toplum kuruluşları ve paramedik öğrencilerinin bir araya geldiği bu büyük organizasyonda 3 ayrı salonda acil sağlık hizmetlerinin sorunları ve çözüm önerileri ile beraber yurtdışı örnekleri incelenmiş, bilimsel ve sosyal anlamda önemli paylaşımlarda bulunulmuştur.
Kongrede; Uşak İl Sağlık Müdürlüğü adına Prm Adem PÜR ve Prm Zuhal PÜR tarafından hazırlanarak sunmuş olduğumuz “Paramediklerin İlaç Kullandığı Vakalar” isimli poster “En İyi Poster Bildirisi” seçilerek birincilik ödülü almıştır.
Paramedik Kongresi içerisinde düzenlenen Ambulans Rallisinde, 24 yerli ve yabancı ekip; travma, çocuk hasta, yetişkin hasta, hasta taşıma, toplu yaralanmalarda triaj ile ilgili kurgulanan senaryolar üzerinden uygulamalarını sergilediler.
Kongreye ilimizden konuşmacı olarak katılan ATT Ertuğrul ERİK “Ambulans Sürücülerinin Yaşadığı Sorunlar” adlı konuşmasını gerçekleştirmiş ve çözüm önerilerinde bulunmuştur.

YORUM YAZBENZER HABERLER