UŞAK 23°C
Az Bulutlu

Anadolu Gençlik Derneği Uşak şubesi Kamptapost_views_covfg Görüntüleme

kategorisinde, 10 Eylül 2014 - 15:38 tarihinde yayınlandı
Liseler Çadır Kampları Gerçekleştirildi
agd

“Hoş Geldin Kardeş Bilmeye”

Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu sene boyunca yapılan aksiyonların, eğitimlerin, çeşitli kültürel ve sportif faaliyetlerin düzenlenmesinde görev alan Lise Başkanlarını ve Liseler Komisyon üyesi 2500 bin genci, bu yaz tatilinde de Çadır Kamplarında topladı.  AGD Lise Çadır Kamplarını bu sene 9 Bölgede 8 Ağustos- 8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirdi…Genel Merkez Liseler Komisyon Başkanı Muhammed Ali Aydın yaptığı açıklamada “ Gençlerimizin yaz aylarında hem dinlenmeleri hem de bir sonraki sene için donanım kazanmalarını amaçlıyoruz.” dedi. Çadır kamplarına Liseler Komisyonuna mensup 2500 bin gencin katılımı sağlandı. Aydın, “Çadır Kamplarımız kentlerin gürültülü atmosferinden uzak mekânlarda, deniz kenarları, yaylalar, göl kenarları olmak üzere yeşille ve maviyle iç içe ortamlarda gerçekleştirildi. Bu mekânlarda gençlerimize doğa koşullarında yaşama alışkanlığının yanı sıra tabiatı sevme ve koruma duygusu da kazandırmayı amaçladık” şeklinde konuştu. Çadır kamplarında eğitim, doğa yürüyüşleri, yüzme, oyunlar, hediyeleşme ve kampı daha eğlenceli hale getirecek etkinliler gerçekleştirildiğini belirten Aydın,  “Liseli kardeşlerimizin hayatları boyunca unutulmayacak bir anıları oldu. Kampımız hayatlarında iz bıraktı” dedi.AGD Gençleri Liderliğe HazırlıyorAydın, kampların esas amacını ise şöyle açıkladı: “Çadır kampların gerçekleştirmemizdeki gayemiz ve hedeflerimiz; değerlerimizi yaşatmak, liderliğe hazırlamak,  planlı ve programlı olarak birlikte yaşama alışkanlığını geliştirmek, fikri, bedeni ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmak, sorumluluk duygularını geliştirmek, kendine güven duygusunu geliştirmek, bilgi ve becerilerini geliştirmek, arkadaşlık ve dostluk bağları kurmalarına ve bu bağları geliştirmelerine imkân vermek, tabiatı sevme ve koruma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, açık havada yaşama alışkanlığı kazanmasını sağlamaktır.”

Kainatın Künhünü Okuyan Bir Gençlik..

AGD’nin varlık sebebine de değinen Aydın açıklamasını şu şekilde bitirdi. “İyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan ve adaleti zulümden ayırt edebilen; can taşıyan bütün varlıklara karşı merhamet hissiyle, eşyaya karşı estetik kaygısıyla, çevreye karşı koruma duygusuyla yaklaşabilen; yıldızları, ay’ı, güneşi, dağları, ovaları, denizleri, nehirleri, toplumu, şehirleri, insanı, kitabı künhüne vararak okuyabilen; yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında âlemlerin rabbinin hoşnutluğunu arayan bir genç yetiştirmektir. “

Çadır Kampları Manifestosu:

İyi Kalpten Kötü Söz Dökülmez

AGD Genel Merkez Liseler Komisyon Başkanı Muhammed Ali Aydın, Çadır Kampları ile ilgili de on maddelik dikkat çekici bir manifesto metnini de deklare etti. İşte o metin:

*  Selam vermek insanı eksiltmez çoğaltır.

*  Cevapsız aramalara geri dönmek selam almak gibidir.

*  Çay ikram edip bir simidi paylaşmak gencin kalbine giden en kestirme yoldur.

*  Delikanlılık toplu taşıma araçlarında en uzun mesafede dahi yaşlılara ve bayanlara yer vermektir.

*  Kardeşimizle paylaştığımız bir oda dahi olsa tıklayıp müsaade alınmadan kapı açılmaz.

*  Başkasının bilgisayarı, cep telefonu, özel eşyası, dolabı vesaire karıştırılmaz.

*  Çiçek dalında güzeldir. Karıncaya merhamet etmeyenin insana da merhameti olmaz.

*  Yere tükürülmez, sümkürülmez, çöp atılmaz.

*  Ağızdan çıkanlar kalpte bulunanlardır. İyi kalpten kötü söz dökülmez.

*  Namazı ikame etmek iki namaz arasını güzelleştirmektir.”

http://www.usakhaberbulteni.com/?p=857

YORUM YAZBENZER HABERLER