UŞAK 26°C
Az Bulutlu

AVRUPALI UŞAKLILAR TEK ÇATI ALTINDA BULUŞTUpost_views_couyh Görüntüleme

kategorisinde, 09 Aralık 2014 - 17:44 tarihinde yayınlandı

UŞ

 Almanya Duisburg’ta gerçekleşen kuruluş toplantısına çeşitli Uşak dernekleri başkanları katıldılar. Dernek başkanları Avrupa Uşak derneklerinin tek çatı altında birleşmesine ve ortak çalışmalar yapması kararını aldılar. Başkanlığa Birol Güvenç’in getirildiği Avrupa Uşaklılar Vakfı Avrupa’nın dört ülkesinde kurulmuş yedi Uşak derneğini bir araya getiriyor. Başkan Birol Güvenç; “Hedefimiz Avrupa’da yaşayan 30.000 Uşaklı’ya hitap etmek ve onları tek çatı altında buluşturmaktır’ dedi. Çok sayıda Uşaklı işadamı ve akademisyenin de bulunduğunu belirten Birol Güvenç ‘Hedeflerimiz arasında Uşak havalimanının uluslarası uçuşlara açılması, Uşak’ın uluslararası düzeyde tanıtılması, uluslarası düzeyde Uşak’a yatırım yapılması ve Uşak’ın Avrupa düzeyinde bir gelişim sağlamasıdır’ ifadelerini kullandı.

  Birol Güvenç ayrıca Uşak Üniversite’sine bir fakülte binası bağış yapmak istediklerini de belirterek; “Uşak Üniversitesi çok iyi gelişmektedir ve Uşak’ın geleceğidir. Uşak Üniversitesi’nin Avrupa Üniversiteleriyle işbirliği yapması ve üniversitemizin Avrupa’da temsil edilmesi arzumuzdur” dedi.
  Avurpa Uşaklılar Vakfı yönetimin kurulu ise şu isimlerden oluştu. Birol Güvenç (Başkan), Gökhan Taşkın (Genel Sekreter), Yunus Şabbaz (Başkan Yardımcısı), Ramazan Erdoğan (Başkan Yardımcısı), Cihat Eraşcı (Başkan yardımcısı), Arif Can (Başkan Yardımcısı) ve Cennet Erdoğan (Başkan Yardımcısı)

YORUM YAZBENZER HABERLER