UŞAK 27°C
Az Bulutlu

BAŞKAN CAHAN: CİRİT SPORUNU MARKA YAPACAĞIZpost_views_couyi Görüntüleme

kategorisinde, 07 Nisan 2015 - 20:28 tarihinde yayınlandı

CİRT

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte faaliyet gösteren cirit kulüpleri ile toplantı yaptı. Cirit sporunun geleceğinin konuşulduğu toplantıda Başkan Cahan, “Marka şehir hedefimizde emin adımlar ile ilerlerken ciridimizi de marka yapacağız” dedi.

Uşak Belediyesi geleneksel spor dallarına verdiği destek kapsamında ciridin gelişimi adına ilk adımı attı. Bu bağlamda kentte faaliyet gösteren cirit kulüpleri temsilcileri ile toplantı gerçekleştirildi. Belediye hizmet binasında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Nurullah Cahan başkanlık ederken, cirit kulüpleri sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattılar. Toplantıda ayrıca ciridin marka olması konusunda yol haritası çizildi.

Ortak akıl ile

“İlimizin geçmişinden bu yana yaşayan en güzel geleneklerinden birisi cirit sporudur” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ciridin gelişmesi adına ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Cirit kulüpleri ile sürekli istişareler yapacaklarına dikkat çeken Cahan,”İlimiz ciridin anıldığı ve sevildiği şehirlerin başında yer almaktadır. Öyle ki cirit müsabakalarına baktığımızda nerede ise izleyecek boş bir yer bulunmadığına birçok kez şahit olduk. Böylesine değerli olan ve geçmişimizi yansıtan cirit sporu daha da iyi konumlara gelmelidir. Filmlerde bile atlı sahnelerde Uşak akla geliyorsa, iyi bir tanıtım ile sporumuzun hak ettiği yerde olması sağlanmalıdır. Bunu ise ciritçilerimizle elele vererek ortak akıl ile gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı.

Toplantıların olumlu getirilerinin olacağına vurgu yapan Cahan, bundan sonra rutin yapılacak görüşmeler ile hedeflenen noktaya birlikte varacaklarını anlattı.

Hak ettiği yerde olacak

Belediye bünyesinde kurulan Spor Müdürlüğü’nün de ciride katkı sağlayacağının altını çizen Cahan sözlerine şöyle devam etti: “Belediyemiz ilimizdeki bütün spor branşlarının hak ettiği noktalara gelmesi için büyük bir çaba harcamaktadır. Çalışmalarımızı daha kurumsal bir havada gerçekleştirmek için bünyemizde Spor Müdürlüğümüzü kurduk. Müdürlüğümüz ilimizde amatör ve profesyonel spor kulüplerine destek vermek ve ileriye götürmek için stratejiler hazırlamaktadır. Bunlardan birisi de cirit sporu içindir. Ata sporumuzun federasyon bazında daha iyi yerlerde olması ve ilimizde büyük cirit turnuvalarının yapılması için müdürlüğümüz projelerini hayata geçirecek. Bu tür çalışmalar ile yeni neslimizi de ciride ilgili kılacağız”.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER