UŞAK 26°C
Açık

BASRİ YILDIRIM DAN SAĞLIK YATIRIMI MÜJDESİpost_views_couwr Görüntüleme

kategorisinde, 13 Mart 2015 - 9:07 tarihinde yayınlandı

??????????????????????????????????????????????????????

AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, kentte sağlık hizmetlerinde daha önceki dönemlere oranla artış gözlendiğini ifade etti. Hekim, sağlık ocağı ve personel sayısında artış olduğunu belirten Basri Yıldırım, fiziki mekan ve nitelik bazında iyileşmelerin olduğunu söyledi. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Basri Yıldırım, “Gerek ilimizde ve gerekse ülke bazında canla başla çalışan hekimlerimiz, hastalara en iyi hizmeti veriyor. İlimizin hasta memnuniyetinde ilk sıralarda yer alması, sağlıkta geldiğimiz noktayı gözler önüne seriyor” dedi.

SAĞLIKTA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI
14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, kentteki sağlık hizmetlerinin ilerlemesinde doktorların ve sağlık çalışanlarının büyük emeği bulunduğunu kaydetti. Şeker Fabrikası’nın bulunduğu bölgeye yapılan Devlet Hastanesi’nin özel sağlık hizmeti veren kurumlarla eşdeğer olduğunu dile getiren Basri Yıldırım, “AK Parti’nin en önem verdiği konuların başında sağlık geliyor. Sağlıkta çok ciddi reformlar hayata geçirildi ve halka dönük çalışmalarda hekimlerimizin büyük destekleri oldu. İlimizde yakın dönemde hizmete başlayan yeni hastanemiz, hekim kadrosu, sağlık çalışanları, donanım ve ekipmanıyla özel hastaneleri aratmıyor. 400 yatak kapasiteli hastanemizin yanı başına, önümüzdeki günlerde ağız ve diş sağlığı birimi de oluşturulacak. İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinin binası, yeni 112 Acil Servis istasyonu ve 300 yataklı lüks bir devlet hastanesi için çalışmalar devam ediyor. Yıl sonuna kadar söz konusu yatırımlar tamamlanacak, sağlıkta hep daha iyiyi hak eden Uşak halkı, hizmet kalitesindeki artışı hissedecek” dedi. Sağlık ocaklarında da değişimin başladığını kaydeden Basri Yıldırım, aile hekimliği uygulamasıyla vatandaşın temel sağlık problemlerinin giderildiğini belirterek, “İlçe devlet hastaneleri ve sağlık ocaklarımızdaki eksikler büyük ölçüde giderildi. Şu anda hastalarımızın memnuniyet oranı Türkiye çapında ilk sıralarda yer alıyor. Sadece il merkezi ve ilçelerin yanı sıra; Simav, Gediz, Kula, Çivril, Selendi, Pazarlar ve çevre illerden de hasta kabul ediyoruz” ifadesini kullandı.

HALKIN HER TALEBİNİ DİKKATE ALIYORUZ
Sağlıkta dönüşüm için bir dizi reformun hayata geçirildiğine değinen Basri Yıldırım, “AK Parti iktidarından önce, halkımız hastane ve ilaç kuyruklarında bekliyordu. Şu anda hasta, hangi hekimi isterse gidebiliyor ve kuyruk beklemeden ilaçlarını alabiliyor. Bu sistem sayesinde doktorlara da büyük kolaylık sağlandı. Doktorların gelir seviyesi de verilen hizmet oranında artış gösterdi. Sağlığa ve sağlığın olmazsa olmazı doktorlarımıza değer vermeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER