UŞAK 26°C
Az Bulutlu

BASRİ YILDIRIM: EL BİRLİĞİYLE YENİ BİR UŞAK İNŞAA EDECEĞİZpost_views_covce Görüntüleme

kategorisinde, 12 Ocak 2015 - 18:38 tarihinde yayınlandı

AKPARTİ GAZETE
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile AK Parti Uşak İl Teşkilatı tarafından has bahçe restaurant ta kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya yerel ve ulusal basının temsilcilerinin yanı sıra AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, AK Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser, AK Parti Uşak Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul’da katıldı.

Gazetecilerle kahvaltılı bir toplantıda buluşan AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, kentin eksiklerinin zaman içinde giderileceğini belirterek, “Gerek genel ve gerekse yerel bazda iktidarız. Kentin eksikleri yok değil, fakat sıkıntıları zaman içinde giderebiliriz. Birkaç yıl içinde yepyeni bir Uşak’ın inşa edildiğine tanık olacaksınız” dedi.

Görsel ve yazılı basının Uşak’ın gelişiminde bulunduğu katkı ve kamuoyunun bilgilendirilmesinden dolayı basın mensuplarına teşekkür etti. Basın mensuplarının sorularına yanıt veren AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, 2014 yılında iki ayrı seçim geçirdiklerini ve yaklaşan genel seçimler öncesi Türkiye’de daha güçlü bir AK Parti olacağını ifade etti.

  Kentsel dönüşüm, kent park ve diğer kentsel yenilenme çalışmalarının proje ve takip aşamasında olduğunu belirten Basri Yıldırım, SSK Evleri’nin bulunduğu bölgedeki çalışmanın hayata geçirileceğini söyledi. Kentte yeme-içme ve yeşil alan sorununun büyük ve kararlılıkla takip edilen projelerle hayata geçirileceğini anlatan Basri Yıldırım, “Uşak bir çok kente göre iyi bir konumda. Kamu binalarımız yenileniyor ve yollarda da ciddi bir iyileştirme olacak. Çevre yolu ve diğer şehir içi yol ağları tamamlandığında ulaşım daha rahat sağlanacak. Bu çalışmalara paralel olarak kentsel iyileştirme projeleri de hayata geçecek. Biraz sabır ve kararlılıkla kentsel dönüşüm, kent park ve diğer kentsel yenileme projeleri hayat bulacak. Vatandaşın biraz sabırlı olması gerekiyor. Uşak, şu anda güzel bir kenti doğuracak durumda” dedi.
Uşak’a sağlanan istihdam ve yatırımlar konusuna da değinen Basri Yıldırım on yıl içerisinde Uşak’a toplamda 2 milyar 900 milyon TL ödenek geldiğini belirtti. Hayata geçirilen projeler ile Uşak’ın daha yaşanabilir bir şehir olması için faaliyetlerin devam ettiğini ve bundan sonra da devam edeceğini söyledi. 2007 yılında hazırlanan Kent Park projesinin 2015 yılında ancak hayata geçirilebildiğini ifade eden Yıldırım “Vatandaşa projenin hayata geçirilmesi konusunda somut adımlar atılmadıktan sonra gözle görülür bir başarı sağlanamıyor. 2015 yılında projesi hazırlanmayan resmi kurum binası kalmadı. Bunlar artık proje boyutunda değil ödeneği çıkmış kabul edilmiş projeler.”
Milletvekili aday adaylarının şu ana kadar resmi anlamda her hangi bir başvuruda bulunmadığına değinen Basri Yıldırım, 30 Mart yerel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde gösterilen başarının artacağını belirtti. Kendisinin milletvekilliği aday adaylığı düşüncesinin bulunmadığını söyleyen Basri Yıldırım, “Ben bu dönemde de teşkilatımın başında olacağım. Seçimleri kazanmak bizim öncelikli vazifemiz. 2 milletvekilini çıkaracak gücümüz var ve biz bu sayıyı 3 yapmak için çaba harcıyoruz” diye konuştu. Başbakan ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun beklentilere yanıt verdiğini ifade eden Basri Yıldırım, şöyle söyledi: “Partimiz şu anda, gelişen ve büyüyen Türkiye’nin tek alternatifidir. Muhalefet partileri kamuoyunun beklentilerine yanıt verecek durumda değiller. AK Parti, yeni Türkiye’nin oluşumunda en çok ihtiyaç duyulan ve çalışma yapan siyasi oluşumdur. Partimiz, yerel bazda da çıkışını sürdürecektir. Daha önceki her seçimde 2 milletvekili çıkardık ve 3’ü zorladık. Bu seçimde 2 milletvekili çıkaracak gücümüz var ve bu sefer 3 vekil için daha fazla gayret göstereceğiz.” Gazetecilerin zor şartlar altında toplumsal fayda için hizmet verdiğini kaydeden Basri Yıldırım, “Zaman zaman medya mensubu arkadaşlarımızla bir araya geliyor ve sorunlarını dinliyoruz. Gazetecilik, özveri isteyen çetin ve zor bir faaliyet. Basın emekçilerinin hiçbir siyasi ayrım yapmadan bütün siyasi partilere yer vermesini de ayrıca önemsiyoruz. Toplumun ortak sesi ve aynası olan gazetecilerimizin daha iyi koşullarda çalışması için elimizden gelen desteği vermeye her zaman hazırız” diye konuştu. Toplantının ardından AK Parti İl Yönetimi ve gazeteciler günün anlam ve önemi nedeniyle bütün basın mensuplarıyla beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER