UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

BASRİ YILDIRIM: KANAAT ÖNDERLERİNİN FİKRİNİ ALACAĞIZpost_views_covcp Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2015 - 19:38 tarihinde yayınlandı

??????????????????????????????????????????????????????

AK Parti Uşak Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti İl Başkanı Basri Yıldırım, aday belirlemede çok titiz davranacaklarını belirterek, “Sadece partinin değil, kentteki kanaat önderlerinin de görüşlerini alacağız” dedi.

Parti binasında yapılan, AK Parti Uşak Merkez İlçe Danış Meclisi Toplantına; İl Başkanı Basri Yıldırım, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser ve partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan AK Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser, partisinin önemli bir döneme daha girdiğini belirtti. 25’e yakın aday adayı beklediklerini ifade eden Turgay Eser, teşkilat mensuplarının bütün aday adaylarına eşit mesafede olduğunu söyledi. Turgay Eser, “Bu dönem 400 vekil hedefimiz var ve biz Uşak Merkez İlçe Teşkilatı olarak, elimizden gelenin daha fazlasını yapacağız. Bu seçimlerden partimiz büyük bir galibiyetle ayrılacaktır. Uşak’ta hedefi 3 vekil olarak belirledik” dedi.

ADAY BELİRLEMEDE STK’LARIN GÖRÜŞÜ ALINACAK

AK Parti’nin kurumsal bir parti olduğunu ve aday belirlemede titiz davranacaklarını ifade eden İl Başkanı Basri Yıldırım, “Uşak’ta teşkilatlarımızı ciddi ölçüde yeniledik ve güçlendirdik. Seçimlere birlik ve bütünlük içinde giriyoruz. Yerel seçimleri kazandık ve kentimizle ilgili önemli problemleri çözüyoruz. 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde herkesin görevini belirledik ve moral motivasyonumuzu en üst noktada tutuyoruz. Öncelikli hedefimiz üyelerimize ve seçmenlere ulaşmak ve seçimden galip çıkmak” diye konuştu. Aday belirleme sürecinde partisinin titiz bir çalışma yapacağını kaydeden Basri Yıldırım, “Genel Başkan Yardımcımız Sayın Beşir Atalay, bu dönem 7 önemli kriteri baz alacaklarını daha önce duyurdu. Geçtiğimiz günlerde de sivil toplum örgütlerine yönelik bir çalışmadan da bahsedildi. Bu dönem aday belirlemeyi kentlerdeki kanat önderlerinin görüşlerini alarak da yapacağız. Bu noktada aday adaylarımızın kamuoyundan çıkmalarına büyük önem verilecek. Yeni ve güçlü Türkiye sürecinde görev alacak milletvekillerimiz, hem ve kentlerin ortak paydada buluşarak belirleyeceği isimler olacak” ifadesini kullandı.

MAHALLE VE KÖYLERDE SIKI BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

AK Parti üyelerini yoğun bir temponun beklediğine işaret eden Basri Yıldırım, “30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinden galibiyetle çıkan partimiz, büyük bir efor sarf etmişti. Şimdi 7 Haziran 2015 seçimleri var ve yine sıkı bir çalışma dönemi bizi bekliyor. Partimiz başarıyla tamamladığı 2 seçimin ardından asla rehavete kapılmadı ve seçimlerden 1 gün sonra dahi faaliyetlerine devam etti. Bu noktada genel seçimlere çok az bir süre var ve bizi yoğun bir tempo bekliyor. Dur durak bilmeden, kimseyi ötekileştirmeden ve insanlarımızı kucaklayarak, Allah’ın izniyle bu seçimlerden büyük bir zaferle çıkacağız” şeklinde konuştu. Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul da birer konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:uşakport

YORUM YAZBENZER HABERLER