UŞAK 26°C
Açık

BAYRAMLAR SEVGİYİ SAYGIYI AŞILIYORpost_views_covab Görüntüleme

kategorisinde, 03 Ekim 2014 - 10:38 tarihinde yayınlandı

Uşak Valisi Seddar Yavuz, yayınladığı mesajda, tüm İslam aleminin ve Uşak Halkının Mübarek Kurban Bayramını kutladı.

vali

Vali yavuz’un kutlama mesajı şu şekilde:

Değerli vatandaşlarım,

“Yeryüzünde barışın ve huzurun sembolü İslam Dininin iki büyük bayramından birisi olan Kurban Bayramına ulaşmaktan büyük bir sevinç ve mutluluk duyuyoruz.

Hayatımızın yoğun temposu ve koşuşturması içinde; bayramlar, nefes aldığımız, kendimize geldiğimiz, hayata yeniden ve büyük bir güçle tutunmak üzere kenetlendiğimiz, müstesna günler arasında yer alır.

Bayramlar bizleri birbirimize yaklaştıran, küçüğü ve büyüğüyle mutlu olduğumuz, uzaktan yakından gelenlerle sevindiğimiz, tüm gözlerin birkaç gün de olsa hep birlikte güldüğü, yüzlerde tebessümün çoğaldığı günlerdir.

Arzu ve isteğimiz o dur ki bu sevinç ve mutluluk yayılsın, tüm bir yıl boyunca devam etsin.  Bizleri diğer milletlerden ayıran, sevinçte ve üzüntüde birlik olmamızdır; elimizde olanın yarısını olmayana vermemizdir. İçtimai özellikleri de ağır basan İslam inancımız, Müslümanlara kurban kesmeyi bir ibadet olarak öngörürken, paylaşmayı, yakın akrabadan başlamak üzere ziyaretleşmeyi de tavsiye etmiştir.

Bununla birlikte yeryüzünün değişik yerlerinde özellikle İslam coğrafyası üzerinde oynanan oyunlar ve akan kan ve gözyaşının dinmesi en büyük temennimizdir. İşte o zaman bayramlar gerçek birer bayram olacaktır. Topraklarımızda misafir ettiğimiz Türkiye’nin gücüne ve himayesine sığınan 1,5 milyona yakın mağdur ve masum siviller de bize emanettir bizim kardeşimizdir.

77 milyon nüfusuyla gücü ve etkisi sınırlarını aşan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kafkaslardan Balkanlara, Orta Doğudan Afrika’ya kitlelerin umudu olan lider bir ülkedir. Bizler büyük bir geçmişe ve köklü bir medeniyete sahip bir millet olarak; gerek mensubu bulunduğumuz din gerekse sahip olduğumuz medeniyet algısıyla, yeryüzünde barışın, huzur ve istikrarın kaynağı olmaya devam edeceğiz.

İşte böyle büyük bir milletin evlatları olarak başta yakın akraba olmak üzere, şehit yakını ve gazilerimiz, komşularımız, yaşlılarımız, hastalarımız, kimsesizlerimiz de bu güzel günlerin mutluluk ve sevincinden nasibini alsın diye her birimiz en yakınımızdan başlamak üzere güler yüzle büyüklerimizi ziyaret etmeli ellerini öpmeli, küçüklerimizi sevgi ile kucaklamalı, bayramlarını tebrik etmeliyiz.

İnancımızın gereği kesilen kurbanların ve bayram günlerinde başta İslam Alemi olmak üzere tüm insanlığın barış ve huzuru için edilen duaların karşılık bulmasını temenni ediyorum.

Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımın ve sınırlarımızın ötesinde kalbi bizimle birlikte atan tüm kardeşlerimizin birlik ve beraberlik içinde, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyor; en içten duygularımla Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.”

YORUM YAZBENZER HABERLER