UŞAK 26°C
Açık

BELEDİYE HİZMETLERİ DAHA KOLAY OLACAKpost_views_couxm Görüntüleme

kategorisinde, 18 Mart 2015 - 15:31 tarihinde yayınlandı

CVC

Belediye Başkanı Nurullah Cahan her mahallede yapılacak mahalle konakları ile belediye hizmetlerinin vatandaşlara daha çok yakınlaşacağını dile getirdi. Başkan Cahan, “Vatandaşlarımız bütün işleri için ana hizmet binasına gelmek zorunda kalmayacak” ifadesini kullandı.

Uşak’ta kurulması planlanan ve yapımına 2015 yılında başlanacak olan mahalle konaklarında yapılacak hizmetler belli oldu. Konaklar kentin ve bulundukları mahallelerin kültürlerini yaşatma misyonunun yanında, çağın en büyük problemlerinden birisi olan boşanmaların önüne geçmek adına da çalışma yapacak. Muhtarların da konaklarda yer alması planlanırken, belediye hizmetlerinin konaklarda bulunması sağlanarak vatandaşların ana hizmet binasına gelmeden işlerini görebilmeleri hedefleniyor

Her anlamda hizmetler kolaylaşacak

“İlimizde her anlamda belediyeciliği kolaylaştırmak için mahalle konaklarımızdan faydalanacağız” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Belediyemiz mahallelerimize sosyal destek sağlamak ve hemşehrilerimize birçok önemli katkıyı sunmak için mahalle konaklarını önemsemektedir. Konaklarımız her anlamda vatandaşlarımıza olumlu katkılar verecek.  Öncelikle yeni neslin geçmişini unutmaması ve kültürüne sahip çıkması için konaklarımız aktif bir şekilde çalışacak. Bayanlarımız da konaklarımızdan en iyi şekilde faydalanacak. Çağımızda boşanmaların getirdiği üzücü sonuçların da önüne geçmek için konaklarımızda danışmanlık hizmeti vereceğiz. Öte yandan belediye hizmetleri de konaklarımızda bulunacak. Bu sayede vatandaşlarımız birçok işi için belediye binasına gelmek durumunda kalmayacak. Bu durum hemşehrilerimiz için büyük kolaylık olacak” dedi.

Belediye olarak mahallelerin gelişiminde konakların üstleneceği görevin önemine değinen Cahan, konaklarda başlayacak hizmetler ile vatandaş memnuniyetinin sağlanacağına dikkat çekti.

Konakların yapımı konusunda somut adımlar

Konakların son durumu hakkında da bilgi veren Cahan, çalışmaların olumlu bir şekilde sürdüğüne vurgu yaptı. Cahan sözlerini söyle sürdürdü: “Kentimizde göreve gelmemiz ile birlikte bütün mahallelerimizde konaklarımız için yer belirleme çalışmaları başladı. İlk olarak Karaağaç Mahallesi’nde yer tespiti yaptık. Zümrüt Cami yanında bulunan sağlık ocağı binası ilk konağımız olacak. İhalesi gerçekleşen konağımız kısa sürede hizmete girecek. Diğer yandan Elmalıdere Mahallesi’nde Lamba Parkı, Kemalöz Mahallesi’nde ise Ayaklı Su Deposu’nun olduğu alan konaklarımızın devam çalışmaları olacak. Diğer mahallelerimizde de kısa sürede tüm konak çalışmaları bitecek” şeklinde konuşarak konakların tüm mahallelerde yaygınlaşacağını müjdeledi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER