UŞAK 26°C
Açık

BİR HİLAL UĞRUNA PROGRAMI UŞAKTA GERÇEKLEŞTİRİLDİpost_views_couzr Görüntüleme

kategorisinde, 24 Mart 2015 - 18:11 tarihinde yayınlandı

KONSER

Çanakkale Zaferinin 100. Yılı münasebetiyle Gençlik ve Spor Bakanlığının 51 ilde düzenlediği “Bir Hilal Uğruna” adlı program Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Programa Vali Seddar Yavuz, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gençlere Çanakkale ruhunu yaşatmayı ve ecdatla gençler arasında köprü kurmayı amaçlayan programda Televizyon programcısı ve şair Serdar Tuncer, okuduğu şiirler ve anlattığı Çanakkale’den yaşanmış hikâyelerle katılımcılara duygulu anlar yaşattı.
Sanatçı Cihan Yıldız da yorumladığı türkülerle Tuncer’e eşlik ederken, programda ‘Çanakkale bir kardeşlik destanıdır’ vurgusu yapılarak, gençlerin, günümüzde yaşanan olumsuz olaylara karşı duyarlı olması gerektiği dile getirildi.
Programın ardından, fuaye alanına kurulan Çanakkale savaşı müzesini ve fotoğraf sergisini gezen Vali Seddar Yavuz ve katılımcılar Çanakkale Savaşı’nda kullanılan eşya ve silahlara yoğun ilgi gösterdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER