UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

CHP UŞAK TA HALK EVİ AÇARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞIYORpost_views_covax Görüntüleme

kategorisinde, 19 Aralık 2014 - 14:49 tarihinde yayınlandı

IMG_4124

Uşak CHP İl Örgütü, CHP Uşak Kadın Kollarıyla birlikte dün Uşak’ta ihtiyaç sahiplerine yardımda bulundu. Yardımlar kapsamında, CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan açıklama yaptı.
Daha önce planlamış oldukları bir projeyi hayata geçirmek için uğraştıklarının altını çizen Başkan Horasan: “Kadın kollarımızla beraber önce kendi il binamızın ötesinde bir bina kiraladık. Bu kiraladığımız binaya hem 2.el hem de sıfır giyim, beyaz eşya ve koltuk gibi malzemeleri toparladık. Toparlamamız devam ediyor.
Uşak’ta 19 mahalleye çıkarak yardıma muhtaç insanları ve ihtiyacı olan insanları tespit etmeye çalışıyoruz. Onlarla konuşuyoruz ve siyasi parti ayrımı gözetmeksizin eğer ihtiyacı varsa onlara kartlarımızı veriyoruz. Kartlarımızı verdikten sonra vatandaşlarımız kiraladığımız binaya geliyorlar ve ihtiyacı neyse buradan o ihtiyacını karşılıyor.
 Burada gönüllülük esasına göre çalışıyoruz fakat asıl görev kadın kollarımızın üzerinde. Bu gönüllülerin içerisinde üniversite gençlerimiz de var. Burası halk evidir ve Uşak insanının ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Son bir yıl içerisinde 8 bin kişiye ulaşılan sosyal bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz.” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER