UŞAK 26°C
Açık

DAR GELİRLİ VATANDAŞLAR İÇİN BELEDİYE TOPLU KONUT YAPACAKpost_views_couxp Görüntüleme

kategorisinde, 17 Eylül 2014 - 14:36 tarihinde yayınlandı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verirken dar gelirli vatandaşlara için güzel haberler verdi.

fft261_mf4895058
Ak Parti İlçe Danışma Kurulu toplantısında Uşak Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, dar gelirliyi konut sahibi yapmak için toplu konut projesi hazırlayacaklarını ifade etti. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşların sürekli başını sokacak bir ev hayali kurduğunu söyleyen Nurullah Cahan, “Sosyal belediyeciliği gerçek anlamıyla hayata geçireceğimizi ve dar gelirlinin yanında olacağımızı hep dile getirdik. Göreve geldiğimizde 6 olan halk ekmek satış noktasını 15’e çıkardık. Halkımızın ucuz ekmek almasını sağladık ve fırınımızda kapasite artışını da kademeli olarak sağlayacağız. Yine dar gelirli vatandaşımızı düşünerek, toplu konut projesini hayata geçiriyoruz” dedi.
Yağmur nedeniyle kentte meydana gelen su taşkınlarının önlenmesi için de çalışmaların sürdüğünü belirten Cahan, “Uşak’taki son yağışlar, alt yapıya bugüne kadar yeterince önem verilmediğini ortaya koydu. Şimdi sorunun temel nedenini tespit ettiriyoruz. Bu noktada kalıcı önlemler alacağız ve altyapımızı güçlendireceğiz. Kent park ve kentsel dönüşüm projelerimiz devam ediyor. Uşak’ı adım adım marka kent yapmak için kararlı adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZBENZER HABERLER