UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

DERBENT KÖYÜ GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞIpost_views_covdy Görüntüleme

kategorisinde, 19 Kasım 2014 - 17:37 tarihinde yayınlandı

derbent3web

Yapımı tamamlanan gençlik merkezi hakkında verilen bilgilerin ardından bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Şehirlerimiz özellikle kırsal alanlardan aldığı göç sebebiyle nüfusları hızla artmış bu artış sebebiyle ülkemizde hem kırsal alanlarda ortaya çıkan kalkınma ve gelişmişlik meselesinin aşılabilmesi, hem de kentlerdeki aşırı nüfus artışının dengelenebilmesi için son dönemlerde büyük hamleler gerçekleştirilmiştir. 12 yıldan bu yana Hükümetimiz kırsal altyapının tamamlanması, köylerimizde  yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlayacak fiziki altyapı hizmetlerinde büyük kaynaklar ayrılmıştır. Köydes  ve Beldes projeleriyle beldelerimiz ve köylerimizde çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz bu hizmet binası önümüzde dururken, artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ülke genelinde kentlerde hep birlikte gördüğümüz, hissettiğimiz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün köylerimize kadar uzanmıştır” dedi.

Son 12 yılda Türkiye’de “sesiz bir devrim” yaşandığını dile getiren Yavuz, konuşmasına şöyle devam etti: “Osmanlı İmparatorluğu yıkıldıktan sonra küçülen coğrafyamızla hayallerimiz de küçüldü ancak şimdi hükümetimizin öncülüğünde sessiz bir devrimi gerçekleştiriyoruz. Her alanda gelişen, büyüyen bir Türkiye var. Ülkemiz İslam aleminin parlayan yıldızı. Bu yüzyıl ülkemizin yüzyılı olacak, bundan en ufak bir kuşkum yok. Yıllar önce bize deselerdi ki köylerde parke taşları olacak, gençlik merkezleri kurulacak inanmazdık ancak görüyoruz ki bu hayallerimizin tamamını gerçekleştirir olduk. Daha yapacak çok işimiz var. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, gençlerimize en iyi eğitimi vermek, en iyi yaşam koşullarını sağlamak zorundayız. Bu gençlik merkezinde ülkesine faydalı, milletine saygılı, çalışkan ve geleceğe yön verecek bireyler yetişecek” dedi.

Derbent Köyünde gençlik merkezinin yapımı aşamasında katkısı bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade eden Vali Seddar Yavuz “İl Özel İdaremiz, Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz, Zafer Kalkınma Ajansımız, köylerimizi hizmet götürülme noktasında artık kendilerini ispat etmiş kurumlarımızdır. Büyük ve güçlü Türkiye’ye giden yolda, 2023 yılı hedeflerimizi bir bir gerçekleştirecek, köyünden şehrine büyük ve güçlü bir Türkiye için kalkınma ve gelişme hamlesini hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Vali Seddar Yavuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce çeşitli spor dallarında verilen kursları başarıyla tamamlayan öğrencilere belgelerini verdi.

Vali Yavuz, protokol mensupları, köy halkı ve Şehit Jandarma Er Fatih Bulut’un ailesi ile birlikte gençlik merkezinin kurdelesini keserken merkeze şehidin adının verilmesini isteğini belirtti.

Hizmete giren gençlik merkezinin oda ve çok amaçlı salonlarını inceleyen Vali Yavuz gençlik merkezi açılış programının ardından Şehit Jandarma Er Fatih Bulut’un mezarına ziyarette bulunarak dua etti.

Hizmete giren  Derbent Köyü Gençlik Merkezi ilk ve ortaokulda öğrenim gören 250 öğrenciyle birlikte köy halkının faydalanabileceği çok amaçlı salonları ve aktivite binası ile 574 metrekarelik bir alanda bilgisayar odaları, satranç ve hobi odalarıyla çok amaçlı bir salona sahip bulunuyor.

YORUM YAZBENZER HABERLER