UŞAK 23°C
Az Bulutlu

Devlet’den Banaz’a Çifte Müjdepost_views_covdk Görüntüleme

kategorisinde, 05 Temmuz 2014 - 19:16 tarihinde yayınlandı

Bugün ilçemiz belediyesini büyük bir heyet ziyaret etti. Kimler kimler var bu heyette… Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı’ndan tutun milletvekillerinden, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan‘a kadar büyük bir kalabalık.
Hepsi belediyemize geldi, Sayın Belediye Başaknımız Zafer Arpacı ile doğalgaz üzerine görüştüler. Bu önemli görüşmede çok büyük kararlar, devletten yatırım sözleri alındı.

DOĞALGAZ KOŞULSUZ ŞARTSIZ GELECEK…

 

İlçemiz Belediye Başkanı Zafer Arpacı ile görüşen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan,

Banaz İlçemiz Uşak İlçemizin göz bebeği. Bu yüzden buradayız. Sayın Belediye Başkanımızı hem kutlamaya hemde özellikle doğalgaz ve hamamboğazı için gerekli olan teknik alt yapıyı tamamlamaya geldik. İlçemize gelmeden önce çalışmalarımızı yaptık. Botaş kurumumuz ile yaptığımız çalışmada Uşak Seramik Fabrikasına gelen doğalgaz hattını Banaz İlçemize kadar uzatmaya karar verdik. Devlet yatırımı olarak herhangi bir ön abonelik işlemine gerek kalmadan tüm evlerimizi 2015 yılından itibaren Doğalgaz ile buluşturacağız. Belediye Başkanımız seçim döneminde söz vermişti. Bizde kendisinin bu sözünün arkasında olduğumuzu gösteriyoruz.

DEVLETTEN SÖZ ALINDI…

 

Buna göre hiçbir ön ödeme almadan, çoğunluk koşulu aranmadan, koşulsuz şartsız devlet yatırımı ile Uşak Seramik’e kadar gelen doğalgaz hattı Banaz’a uzatılacak ve vatandaşlarım devlet desteği ile doğalgaza kavuşacak.

ÇİFTE MÜJDE…

 

Ayrıca yapılan görüşmede Bakan Yardımcısı Mercan şunları da ekledi:

“Termal Turizm Bölgemiz için gerekli olan enerjinin temini için yapılması gereken İndirme Tesisi için TEİAŞ yetkililerine gerekli talimatı verdim. Yaklaşık 7 milyon liraya mal olacak tesis için gerekli olan alan tahsisini Belediyemiz yapacak, bizde hemen ihaleye çıkararak bu tesisi Banaz İlçemize kazandıracağız. Böylelikle hem ilçenin hemde yatırımcı kuruluşların enerji ihtiyaçlarını gidermiş olacağız. Bu tesisimiz iki yıl içinde tamamlanarak hizmete girecek.”

Banaz Hamamboğazı bölgesi için de yatırım tekliflerini ve ihaleleri başlatıp,  devlet res’inde gerekli bütün diplomatik işlemlerin yapılıp en kısa sürede Hamamboğazı tesislerinin düzenlenmesi için işlemlerin başlatılacağını duymak bizim için gerçekten büyük bir onurdur.

Ayrıca vatandaşlarımızdan hiçbir ön talep ücreti alınmadan doğalgaz hizmeti Banaz’a gelecek.

Demek ki isteyince yapılabiliyormuş. Banaz’ın yıllardır özlemini çektiği hizmetlerin gerçekleştirilecek olması büyük bir sevinç…

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER