UŞAK 23°C
Az Bulutlu

DİLEK YILMAZ: BU YAPILAN OPERASYONLAR HERKESE GÖZDAĞI İÇİNDİRpost_views_covbj Görüntüleme

kategorisinde, 15 Aralık 2014 - 14:32 tarihinde yayınlandı

dilek

 Özgür basına yapılan baskına tepkiler artıyor. Özgür basına yapılan baskına tepki gösteren CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, yapılan operasyonun hukuki olmadığını, siyasi olduğunu vurguladı.
Yapılan operasyonun muhalif herkese gözdağı olduğunu söyleyen Yılmaz, “Sabah medyaya yapılan operasyonun intikam duygusu ile yapıldığını gözlemliyorum. Hükümetin daha önce yapmış olduğu yanlışlar devam ediyor.” dedi. 17 Aralık’ta yapılan hırsızlık ve yolsuzluk operasyonunun çatışmayı başlattığını söyleyen Yılmaz, “Böylesi hukuksuz bir operasyon kabul edilemez. Kimsenin bir yere kaçtığı yok, Canlı yayınlarda işyerlerinde olduğu görünen kişiler normal şekilde davet edilebilirdi. Suç unsuruna rastlarsanız tutuklarsınız” ifadesini kullandı.
“Hukuk devleti olduğunu iddia eden hükümetin böylesine terör estirmesini doğru bulmuyoruz. Bu yayın organlarına yargısız infaz yapılıyor.” diyen Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Hiç kimsenin bana dokunmayan insan bin yıl yaşasın diyemeyeceği bir süreç yaşanıyor. Şu anda terör estiriliyor, çağrı çıkartılmadan terör gibi baskın yapılması, hukuk sürecinin yaşanmadığını tamamen muhaliflere karşı yapılan bir operasyon olduğunu görüyoruz.”
Tek Türkiye ekibinin gözaltına alınmasını ‘AK Parti’nin PKK adına cemaatten intikam aldığını’ sözleriyle değerlendiren CHP Uşak Milletvekili Yılmaz, “Bu ekibin neden gözaltına alındığını bilmiyoruz, Bu, PKK ile AKP’nin iş birliğinin getirdiği çok ciddi baskılar olarak görüyorum. Türk bayrağı ve Atatürk büstlerinin yakılması, devletin bilgisi dahilinde olduğunu düşünüyorum.” sözlerine yer verdi.
Cuma günü yapılması planlanan operasyonun pazar günü yapılmasını değerlendiren Yılmaz, şunları ekledi: “Operasyon ifşa edildiği için ertelemişlerdir. Bağımsız yargı kaldıysa bu iddialar ayrıntılı bir şekilde bağımsız ve tarafsız yargı tarafından incelenmeli. Geçmişte yapılan yanlışlar mağdurlar doğurmuştur, şimdi de mağdurlar doğuracaktır. Özel yetkili mahkemeler kaldırılmış özel AKP’li yandaş yargıçlar oluşturulmuştur.”

YORUM YAZBENZER HABERLER