UŞAK 27°C
Az Bulutlu

DİLEK YILMAZ: DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZpost_views_covar Görüntüleme

kategorisinde, 23 Ocak 2015 - 20:50 tarihinde yayınlandı

DİLEK

       CHP Uşak Milletvekili Av.DilekAkagün Yılmaz, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

 Bugün Türkiye Cumhuriyeti’ne görevleri ve dik duruşlarıyla büyük emek vermiş olan iki güzel insanın ölüm yıldönümü; usta gazeteci, yazar Uğur Mumcu ve Emniyet müdürü Gaffar Okkan. İki vatansever insanın öldürülme tarihlerinin aynı olması bir tesadüf değildir Mumcu ve Okkan haince kurulmuş planlarla Cumhuriyet düşmanları tarafından katledilmişlerdir. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bu cinayetler aydınlatılamamış, katiller halen yakalanmamıştır.

Hayatını terörle, yolsuzluklarla, derin devletle ve emperyalist güçlerle savaşarak geçiren Uğur Mumcu, yazdığı yazılarla, yaptığı çalışmalarla günümüzde halen örnek gösterilen araştırmacı gazetecilerden biridir.

Bölgede terörün had safhada olduğu yıllarda Diyarbakır Emniyet Müdürü olan Gaffar Okkan da, illegal örgütlerin sokaklarda hüküm sürmesine izin vermemiş ve her zaman halkın yanında olmuştur.

Bu iki insanın ülkenin birliğine, demokrasiye, Türkiye’nin çağdaşlaşmasına düşman emperyalist projelere ve teröre karşı verdikleri mücadele öldürülmelerinin gerçek nedenidir  Bütün faili meçhuller gibi bu cinayetler de ülkemiz adına kara lekelerdir. Katillerin hala bulunamamasıya da bulunmaması bir hukuk devleti olması gereken Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik tehditlerin halen devam ettiğini göstermektedir.

24 Ocak 2001 yılında katledilen Gaffar Okkan’ı ve 24 Ocak 1993 yılında hain bir cinayete kurban edilen Uğur Mumcu‘yu saygıyla ve özlemle anıyorum. Demokrasi şehidi olan bu kahramanlarımızın mücadelesi Atatürk’ün açtığı yolda  çağdaş, demokratik, laik bir Türkiye Cumhuriyeti mücadelesiydi. Bu mücadeleyi yılmadan, korkmadan devam ettirmek hepimizin görevidir dedi.

 Milletvekili yılmaz: “Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi…Bir gün sesimiz, hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi. Özgürlüğe adanmış bir top çiçek gibiyiz şimdi, hep birlikteyiz ey halkım UNUTMA BİZİ ”UĞUR MUMCU UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ.”

 

 

 

 

 

 

kaynak:uşakkenthaber

                                                                     

YORUM YAZBENZER HABERLER