UŞAK 26°C
Açık

DSP’ NİN 29. KURULUŞ YILDÖNÜMÜpost_views_covek Görüntüleme

kategorisinde, 15 Kasım 2014 - 17:18 tarihinde yayınlandı

DSP

HALKIN İKTİDARINI GERÇEKLEŞTİRECEK TEK GÜÇ DEMOKRATİK SOL GÜÇTÜR

DSP Uşak İl Sekreteri  Hasan Hüseyin Alcılıoğlu, DSP’nin kuruluşunun 29. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Demokratik Sol Parti’nin kurulduğu günden bu yana doğruları söyleyen parti olarak gerçeklerden yana olduğunu” vurguladı.

Alcılıoğlu, “Demokratik Sol Parti; herkesin boyun eğdiği 12 Eylül darbesine karşı Bülent Ecevit’in verdiği özgürlük mücadelesinin ardından, çalışanların hak mücadelesinden doğan, gelişen ve temelinde insan emeği olan bir partidir” tanımını yaparak sözlerine başladı.Demokratik Sol Parti’nin kurulduğu günden bu yana doğruları söyleyen parti olarak gerçeklerden yana olduğunu kaydeden Alcılıoğlu, “DSP; dayanışmadan, uzlaşmadan, diyalogdan, insan hak ve özgürlüklerinden, bağımsızlıktan yanadır. DSP, haksız kazançla zengin olanların değil, emekçinin, işçinin, köylünün, esnaf ve sanatkârın, gencin, kadının, öğrencinin, işsizin, emeklinin, aç gezen ama onurunu koruyan önce insan ve insanca yaşam diyenlerin partisidir.

Cumhuriyet rejiminin ilkelerini değiştirerek başka bir Cumhuriyet kuracaklarını söyleyenlerin hüküm sürmesinden rahatsızlık duyan vatandaşlarımızın birlikte mücadele etmek için gerekli çatının adresi Demokratik Sol Parti’dir” dedi.

‘’GÜÇLER AYRILIĞI İLKESİ ORTADAN KALDIRILDI’’

Demokratik sol Parti’nin hedefinin Türkiye’nin ulusal birliğini koruyacak gücü oluşturmak; üreterek hakça bölüşümü sağlamak olduğunu belirten Alcılıoğlu, “Devlet yönetme deneyimi ile uzlaşı kültürünün mimarı olan DSP, ezilen halkı baskılardan kurtaracak, özgürlükçü ve demokratik yaklaşımıyla ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşıyacaktır. Halkımız sistemli olarak borç yükü altına sokuldu, önce yoksullaştırdı, sonra çaresiz hale getirildi. Demokratik kitle örgütleri ve sendikalar işlevsiz ve etkisiz hale getirildi, demokrasi yozlaştırıldı, hukuk devletinden uzaklaşıldı, güçler ayrılığı ilkesi ortadan kaldırıldı” ifadesini kullandı.

‘’HALKIN İKTİDARINI GERÇEKLEŞTİRECEK TEK GÜÇ’’

Alcılıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: Bütün bu olumsuz koşullar içerisinde, hepimiz biliyoruz ki, ne zaman Türkiye’nin başı sıkışsa çıkış yolu olarak Demokratik Sol Parti göreve çağrılır. Bu bilinçle, Ecevit’in bize öğrettiği gibi her an göreve hazırız. Ecevit’ten aldığımız ilham ve güç en büyük hazinemizdir. Çok iyi bilinmelidir ki Demokratik Sol güçlendikçe Türkiye’de halk, dünyada da Türkiye güçlenecektir. Halkın iktidarını gerçekleştirecek tek güç, Demokratik Sol güçtür. Bu duygu ve düşüncelerle; 29 yıldan bu yana bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden büyük özveriyle Demokratik Sol Parti’ye emek veren demokratik solculara sevgi ve saygılarımı sunuyorum basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum.”

YORUM YAZBENZER HABERLER