UŞAK 27°C
Az Bulutlu

EKMEK VE SİMİT FIRINLARINA SIKI DENETİMpost_views_covby Görüntüleme

kategorisinde, 26 Mart 2015 - 16:03 tarihinde yayınlandı

FIR

Uşak Belediyesi Zabıta Ekipleri kentte hizmet veren market ve tekel bayilerinde yaptığı denetimlerin ardından, kentte faaliyet gösteren ekmek ve simit fırınlarında da genel denetim yaptı. Uşak’ta denetimlerin devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Vatandaşlarımızın gıda tüketimlerini gönül rahatlığıyla yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Uşak’ta gıdaların güvenle tüketilmesi adına Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Marketlerde yapılan denetimlerde sağlık açısından sakıncalı 7 bin 135 ürünü imha eden ekipler, bu defa da kentte faaliyet gösteren ekmek ve simit fırınlarını denetledi. Ekipler 26 adet ekmek fırını ve 13 adet simit fırınında incelemelerde bulundu. Denetimlerde bone, iş yeri ruhsatı, ustalık belgesi, fiyat tarifesi, ekmeklerin gramajı en ince detayına kadar incelenirken, özellikle gerekli hijyen kurallarına uymayan işletmelerden 10 adet ekmek fırınına ve 6 adet simit fırınına işlem uygulandı.

Hassas davranıyoruz

Uşak’ta denetimler konusunda hassas bir çalışma içinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ilgili birimlerin titiz uygulamalar ile gıda güvenirliğini sağladığını söyledi. Son olarak ekmek ve simit üretimi yapan işletmelerin denetlendiğini kaydeden Cahan, “Vatandaşlarımızın en çok kullandığı gıda ürünlerinin başında ekmek gelmektedir. Bunun yanında sabahları hemşehrilerimiz kahvaltılarını simit ve çay ile yapmaktadır. Böylesine çok tüketimin olduğu gıda ürünlerinin denetimleri de bizler için önemlidir. Bu nedenle belediye bünyesinde yer alan Halk Ekmek Fırını da dahil olmak üzere birçok fırında Zabıta Müdürlüğü personelimiz denetimlerini yaptı. Denetimlerde en küçük ayrıntılar bile dikkatle incelenildi” dedi.

Fırınlarda denetimlerin rutin olarak süreceğine dikkat çeken Başkan Cahan,”Kurallara uymayanlara yaptırımların ağır olacağını belirtmek isterim” ifadesini kullandı.

Denetimler sürecek

Uşak’ta birçok iş kolunda denetimlerin devam edeceğini söyleyen Cahan şunları da sözlerine ekledi: “Kentimizde öncelikle gıda konusunda denetimlerimizde hassas davranıyoruz. Bunun yanında vatandaşlarımızın sağlığını etkileyecek ve hijyenik olması gereken tüm işletmelere denetim yapmayı sürdüreceğiz. Hiçbir şekilde hemşehrilerimizin sağlıkları ile oynanmasına izin vermeyeceğiz Halkımızdan gelen talep ve şikayetleri de dikkate alacağız. Vatandaşlarımızın alış veriş yaparken fırınlarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaştıklarında  Alo Zabıta 153 nolu telefonu arayarak istek ve şikayetlerini  bildirmeleri gerekmektedir”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER