UŞAK 26°C
Açık

ENGİN ALAN: TÜRK ÜN BU GÜNE KADAR TOPRAĞINI BIRAKIP GİTTİĞİ HİÇ GÖRÜLMEDİpost_views_covcj Görüntüleme

kategorisinde, 25 Şubat 2015 - 20:35 tarihinde yayınlandı

 

engin

mhp

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili, emekli Korgeneral Engin Alan, eşi Nevin Alan ile birlikte partisinin Uşak İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Akabinde MHP Uşak İl Başkanlığı Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘Bölünmenin Eşiğindeki Türkiye ve Çıkış Yolları’ konulu konferansa katılmak üzere Atatürk Kültür Merkezi’ne gitti.

Konferans öncesinde parti binasında soruları yanıtlayan ve ilk olarak Süleyman Şah Türbesi’nin taşınmasını değerlendiren MHP Milletvekili Alan, “Süleyman Şah Türbesi’nin bunduğu yer 1921’de Ankara Anlaşması ve ardından 1956’da Suriye’de yapılan Halep Protokolü ile Türk toprağı sayılmaktadır. Türk’ün bugüne kadar kendi toprağını bırakıp gittiği hiç görülmemişti. Her ne kadar iktidar cephesinde ve havuz medyasında bu konu milletimize ‘kahramanlık’ gibi gösterilmeye çalışılsa da güneş balçıkla sıvanmayacak. Aziz milletimiz, tertemiz vicdanı ile vatan toprağını bırakıp şehidimizi ve muhafızlarını, tası tarağı toplayıp YPG’nin bayraklarının dalgalandığı bir yere götürmenin ne anlama geldiğini anlayacaktır” dedi.

‘PAKETTEN ÖZGÜRLÜK ÇIKMAZ’

Meclis’te 132 maddeden oluşan İç Güvenlik Paketi görüşmelerine de değinen Engin Alan, “Bu paket demokrasiyi, insan haklarını, temel hak ve özgürlükleri kısıtlayacak, polisi ve jandarmayı iktidarın bir aparatı haline getirecek bir pakettir. Bu paketin içinde özgürlük ve demokrasi yoktur. Bu paket 92 yıllık Cumhuriyetin kazanımlarını tekrar ters yüz edecek bir zihniyetle hazırlanmıştır. Bu paketten ne demokrasi ne özgürlük çıkar, hiçbir şey çıkmaz” diye konuştu.
ÖLEN GENCİ HATIRLATTI

İzmir’deki Ege Üniversitesi’nde çıkan bıçaklı kavgada öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Allah’tan rahmet dileyen Alan, bu hafta içinde, mezarını ziyaret ederek ailesine de taziye ziyaretinde bulunacağını söyledi. Alan, “Bu üzücü olay, ‘açılım’ denilen belanın, ‘çözüm süreci’ diye bize anlatılmaya çalışılan felaketin bir yansımasıdır. Bugün artık üniversitelerde PKK’lılar oraları adeta Kandil’in mağaralarına çevirmişlerdir. Çözüm paketi dedikleri paketin bize getirdiği budur. Hele bir de kimi medya organları ‘karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası’ diye verirse memleketin geldiği hali bir düşünün. Evladımızı şehit edenler PKK’lı terörist. Ama bu medyaya bakarsanız ‘karşıt görüşlü öğrenci.’ Bu olay ne hale geldiğimizin göstergesidir. Aslanlar gibi bir yavrumuzu, evladımızı kaybettik. Sözün bittiği yer burası. Allah bir daha analara babalara böyle acı göstermesin” dedi.

Ardından eşi Nevin Alan ile birlikte Atatürk Kültür Merkezi’ne geçen MHP’li Alan, partililere ‘Bölünmenin Eşiğindeki Türkiye ve Çıkış Yolları’ konulu konferansta seslendi.

YORUM YAZBENZER HABERLER