UŞAK 26°C
Açık

ERCAN UZUN DAN SOL KİTLEYE TEPKİpost_views_covev Görüntüleme

kategorisinde, 01 Mayıs 2015 - 19:21 tarihinde yayınlandı

 

ercan

Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yapılan toplantıda sendikasına söz hakkı verilmemesine tepki gösterdi. Söz konusu karara CHP, ADD ve Çevre Gönüllüleri Derneği ve diğer demokratik kitle örgütlerinin sessiz kalmasına tepki gösteren Ercan Uzun, “CHP Uşak İl örgütü, Uşakta,  Eğitim Sen’in, HDP’nin, ÖDP’nin, EMEP’in kuyrukçuluğunu bırakıp, yıllardır kendisine oy veren kendi tabanına sahip çıkmasını öğrenmelidir. ADD Uşak Şubesi de Türkiye de eşi benzeri olmayan ayrı bir vaka. Bir yanda ulusalcıların bayrağını sallayacaksın, bir yanda da KESK’İN bayrağını sallayacaksın. Yeri geldiğinde HDP ile birlikte olmaktan mutluluk duyacaksın. Allah kimseyi ilkesiz, ideolojisiz ve omurgasız eylemesin” dedi.

ERCAN UZUN: HDP ÇAĞRILDI, BİZ ÇAĞRILMADIK

Ercan Uzun, “1 Mayıs evrensel emekçi bayramıdır.Hiç bir zümrenin veya kişinin  tekelinde değildir.Uşak yerelinde emekten, eşitlikten, hukuktan, düşünce özgürlüğünden bahsedenler maalesef sınıfta kalmışlardır. Uşak’ta 1 Mayıs  kutlamaları ile ilgili toplantıya Eğitim-İş çağrılmayarak,  Eğitim Sen, HDP,ÖDP, EMEP,  partilerinin ısrarı ve isteği ile Eğitim-İş’e alanda ve kürsüde söz hakkı verilmeme kararı alınmıştır.Bizi üzen bu karara  CHP, ADD, Çevre Gönülleri Derneği ve diğer demokratik kitle örgütlerinin tepki göstermeyerek sessiz kalmaları olmuştur. Eğitim İş kitlesi olan eğitim emekçilerinin bir  örgütüdür.Suçumuz, TÖS VE TÖBDER geleneğini örnek alan, cumhuriyet değerlerine bağlı, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, Türkiye’nin üniter yapısından taviz vermeyen, eğitim dili ve resmi dil olarak Türkçeden başka bir dil kabul etmeyen, eyalet ve özerk sistemine karşı çıkan, AK Parti’nin akil adamlığını kabul etmeyen, emeği yüce bir değer kabul eden, bir emek örgütüdür. Yıllardır elli bin masum vatandaşın ölümüne sebeb olan PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP toplantıya çağıracaksın, toplantıya katılanlar bu durumu içine sindirecek, ancak emek örgütünün bir temsilcisi olan Eğitim İş örgütünü çağırmayacaksın. Bumu sizin demokratlığınız. Eğitim Sen yıllardır, Eğitim İş’i hazmedememiştir.Yani Eğitim İş’le karşılaştıklarında sinir katsayıları artmış ve hazımsızlık yaşamışlardır.Gün gelecek hazmetme sinide  öğrenecekler” dedi.

CHP KENDİSİNE OY VEREN TABANA SAHİP ÇIKMIYOR

Ercan Uzun, “CHP Uşak İl örgütü de, Uşakta,  Eğitim Sen’in, HDP’nin, ÖDP’nin, EMEP’in kuyrukçuluğunu bırakıp, yıllardır kendisine oy veren kendi tabanına sahip çıkmasını öğrenmelidir. ADD Uşak Şubesi de Türkiye de eşi benzeri olmayan ayrı bir vaka.Bir yanda  ulusalcıların bayrağını sallayacaksın, bir yanda da KESK’İN bayrağını sallayacaksın.Yeri geldiğinde HDP ile birlikte olmaktan mutluluk duyacaksın. Allah kimseyi ilkesiz, ideolojisiz ve omurgasız eylemesin” dedi…

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER