UŞAK 23°C
Az Bulutlu

Gazeteciler Konfederasyonundan Bakan Elvana Ziyaretpost_views_couxi Görüntüleme

kategorisinde, 25 Ağustos 2014 - 9:43 tarihinde yayınlandı

Uşak Gazeteciler Derneği’nin üyesi olduğu Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ı makamında ziyaret etti.

????????

 

Ziyarette, medyanın, demokrasi adına çok önemli görevleri yerine getirdiğini söyleyen Bakan Elvan, “Basına destek boynumuzun borcudur. Böylesine büyük bir yapıya destek vermek, demokrasi adına sorumluluğumuzdur” dedi.Bakanlıktaki ziyarette, Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yeni kurulan konfederasyon hakkında detaylı bilgi verdi. Konfederasyon yapısının yeni oluşmasına rağmen, konfederasyonu oluşturan cemiyetlerin onlarca yıl önce kurulduğunu ve köklü tarihleri olduğunu belirten Genel Başkan Kolaylı, “Türkiye genelinde 8 gazeteciler federasyonunun bir araya gelmesiyle Gazeteciler Konfederasyonu kurulmuş ve basının en üst çatı kuruluşu oluşmuştur. Bu federasyonlarımızın temelini ise, köklü tarihleri olan 76 il cemiyetimiz atmıştır. Amacımız, Türkiye’de gazetecilik mesleğiyle ilgili sorunları çözmek ve dünya standartlarında mesleki hakların elde edilmesi için mücadele etmektir” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da, ziyaretten büyük memnunluk duyduğunu belirterek,  basının demokrasilerin en önemli unsurlarından biri olduğunu vurguladı. İyi örgütlenmiş ve bağımsız hizmet verebilmeyi başarmış basının olduğu ülkelerde demokrasinin daha hızlı ve sağlıklı geliştiğini belirten Bakan Elvan şöyle konuştu:

“76 il cemiyetini ve 8 bölge federasyonunu bünyesinde toplayan Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurulmasını çok önemsiyorum. Daha hızlı gelişim göstermeniz için de biz de dahil her kesimin bu örgütlü yapıya tam destek vermesi boynumuz borcudur. Üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Önerilerinizi tek tek not aldık. Gerek bakanlığımızda, gerekse bakanlar kurulu kararıyla uygulanacak önerileriniz var. Arkadaşlarımızla görüşerek somut adımlar atacağımıza inanıyorum.” dedi

YORUM YAZBENZER HABERLER