UŞAK 23°C
Az Bulutlu

GIDA GÜVENLİĞİ İÇİN YENİ BİR UYGULAMA DAHApost_views_covmq Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mart 2015 - 19:47 tarihinde yayınlandı

bel

Uşak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlü yeni bir uygulama daha başlatıyor. Marifet iltifata tabidir. Gıda hijyeni ve Gıda güvenliği konusunda gerekli hassasiyeti gösteren işletmelere teşekkür belgesi verilecek.

Bundaki amaç; Güvenli Gıda- Sağlıklı Yaşam için, asgari teknik ve hijyenik şartları sağlayan işletmeleri teşvik ederek, uygun şartları sürdürülebilir kılmak, diğer işletmeleri de özendirmek  ve denetimin etkinliğini artırmak.

Bu kapsamda Cumhuriyet Mahallesi Sağlık Sokak No:9 UŞAK adresinde faa liyet gösteren Akdağlar Ekmek ve Unlu MamullerSan. Ve Tic. Ltd.Şti.’ne ait ekmek ve ekmek çeşitleri üretim yeri ile İslice Mahallesi Fatih Caddesi No:11/A-B UŞAK adresinde faaliyet gösteren Önem Güven Yufka ünvanlı imalathanede; Uşak İl Müdürlüğü kontrol görevlilerince gerçekleştirilen kontrol ve denetim sonucunda, 5996 sayılı Gıda Kanununun zorunlu kıldığı Gıda Hijyeni ve Gıda Güvenliği konularında göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı şirket sahibi  Köksal AKDAĞ ile imalathane sahibi  Şaban SANIK’a,  İl Müdürü  Erkan KAHRAMAN tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

İl Müdürü Erkan KAHRAMAN yaptığı konuşmasında “gıda kanunu kapsamında gıda güvenliği, gıda hijyeni konularında duyarsız iş yerlerine kuşkusuz yasal işlemler yapılmaktadır. Arkadaşlarımızın yapmış olduğu denetimde işyerinizin gıda güvenliği ve gıda hijyeni konusundaki hassasiyeti tarafıma iletilmiştir. Size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum ve bundan sonraki çalışmalarınızda aynı hassasiyeti göstermenizi temenni ediyorum. Bundan sonra denetimlerimiz devam edecek, gıda güvenliğine aynı özeni gösteren firmalarımıza teşekkür belgesi vermeye devam edeceğiz.” dedi.​

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER