UŞAK 26°C
Açık

İLK YARDIM ÖNEMLİDİRpost_views_covga Görüntüleme

kategorisinde, 27 Kasım 2014 - 15:18 tarihinde yayınlandı

indir

MEDİCAL PARK ÇALIŞANLARINA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
Medical Park Uşak Hastanesi 30 personeli Temel İlk Yardım Eğitimini tamamlayarak ‘’İlk Yardımcı Sertifikası’’ almaya hak kazandı
Ülkemizde ev, iş ya da trafik kazaları ve doğal afetler nedeni ile çok sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte ya da sakat kalmaktadır. Bu gibi durumlarda olay yerinde her zaman bir sağlık görevlisi olamayacağı için olaydan etkilenen ya da ortamda bulunan kişilerin kendilerine veya başkalarına yapacakları ilkyardım uygulamaları son derece önemlidir. Bu nedenle; ilkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı sonuçlar doğurabilir. İlkyardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri ve hayati tehlike oluşturabilecek müdahalelerde bulunmamaları son derece önemlidir. Bu çerçevede eğitime katılan personele, uygulamalı olarak Genel İlk Yardım Bilgileri, Hasta-Yaralının ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi, Temel Yaşam Desteği, Suni Solunum ve Kalp Masajı, Kanamalarda İlk Yardım, Yaralanmalarda İlk Yardım, Yanık, Donma ve Sıcak Çarpmasında İlk Yardım, Kırık, Çıkık ve Burkulmalarda İlk Yardım, Bilinç Bozukluklarında İlk Yardım, Zehirlenmelerde İlk Yardım, Hayvan Isırmalarında İlk Yardım, Göz, Kulak ve Buruna Yabancı Cisim Kaçmasında İlk Yardım, Boğulmalarda İlk Yardım ve Hasta-Yaralı Taşıma Teknikleri konularını içeren Temel İlk Yardım eğitimi verildi.
İlk Yardım Hayat Kurtarır
Medical Park Uşak Hastanesi Genel Müdürü Göksel ENSARİ;’’Hayatın içerisinde kazalarla, afetlerle her an karşı karşıya kalabiliyoruz. Yaşanan afetlerde arama- kurtarma faaliyetleri ve doğru yapılan ilk yardım müdahalesi hayat kurtarıcıdır. Biz sağlık personeli olarak biliyoruz ki; her şey için geç olmadan doğru yapılacak ilk müdahale ile pek çok hayat kurtarılmıştır. Bu konuda bilinçli ilk yardımcı uygulaması çok önemlidir. Biz de sağlık personeli dışındaki çalışanlarımıza hem iş yaralanmalarında hem de hayatın içerisinde yaşanabilecek kazalarda, afetlerde mağdur olan kişilere yönelik doğru ilk müdahalenin yapılabilmesi adına eğitim programları düzenledik. Eğitime katılan arkadaşlarımı çabalarından dolayı tebrik ediyor, almış oldukları eğitimle ilk yardım müdahalesini en iyi şekilde yapabileceklerine inanıyorum’’ dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER